Sisler Bulvarı!

Ali Ece kaleme aldı...

FUTBOL 18.02.2016 - 03:11 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 BIR hedefin varsa, ona ulaşmak adına karşına çıkan her engelle baş edebilmelisin. Kar, sis vs bunlar tabii ekstra engeller.
Belki Vodafone Arena ya da eski İnönü/Şeref Bey gibi hakiki kendi evin olsa bu ekstra engellere önlem alabilirsin. Son tahlilde kendi işini iyi yaparsan zaten en büyük önlemi almış olursun.

Erteleme maçı da ertelenebilirdi ama bir içeri gir, bir sahaya çık sonra yeniden gir derken maç Hababam Sınıfı maçlarındakileri hatırlatan pas hatalarıyla başladı.

Beşiktaş hep geriden başlayıp seri paslaşarak ısınıyor, maçı da ısıtıyordu. Bir 10 dakikalık hakiki ısınma sürecinden sonra Beşiktaş da kendi oyununu oynamaya başladı.

İlk yarı boyunca soldan İsmail ile Quaresma Beşiktaş’ı taşıdılar. Töre ise herhalde içinden Atilla İlhan’ın “Sisler Bulvarı” nı okumakla meşguldü. Sissiz Başakşehir maçında da sahada yokmuş kadar silik oynayan Töre ne zaman düzelecek? 

Ne zaman düzelirse, o zaman Beşiktaş iki kanattan eşitli ağırlıklı hücum edebilecek. Peki ne zaman?

Töre bu yaz gidecekse bile sezonun kalanında bu halsizliğiyle gidemez, gitmez!

Töre’nin bekleneni verememesi nedeniyle uzun süre adeta tek kanattan hücum edebilen Beşiktaş, ideal stoperleri yokken geriden de oyun kuramayınca oyuncu ve rol değişimi kaçınılmaz oldu.

Gomez’in oyundan alınması her anlamda radikal bir değişiklikti.

Beşiktaş gol bulamasaydı ekstra tartışılırdı.

Gomez kendi standardında değildi çünkü Olcay girene kadar Beşiktaş uzun süre tek kanadı kırıktı.

Olcay girince Beşiktaş hücumda alanı genişletti, tempoyu dikte edip üst üste pozisyonlar buldu. Çoğu kaçtı. Lakin o bölgeden birçok oyuncunun penaltı attığından daha isabetli frikik atan Sosa sahneye çıktı.

Yerine adam alma şansın bile olsa Sosa devre arasında satılmazdı. Yazın da Çinlilerin 20-30 vermesi yetmez. Beşiktaş, Sosa ile birebir aynı kilit özelliklere sahip bir oyuncu bulmadan Sosa’sız yapamaz.

Şampiyonluk- Şampiyonlar Ligi’ne katılma yarışında Sosa’nın sadece frikikleri Beşiktaş için başlı başına servet niteliğinde.

NOT: Tuttuğumuz takımın aldığı 100 puan bile Ankara’da kaybettiğimiz insanlarımızın tek tırnağı etmez!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@