KartalBakisi.Com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

Beşiktaş dün gece bir Pazartesi sınavını daha aştı.Lig ve deplasman yorgunu kadro sahada kolay sanılan ama düşmeme umutlarını yeşertmek isteyen bir takımla oynadı.

Psikolojik baskı  sonsuzdu ama fiziksel baskı yetersizdi!.Buna karşın takımda yine de keyfi yerinde olanlar vardı.!

Gökhan Töre gibi!.Veli yok.. Attiba yalnız başına orta alana "gol atsa da !" egemen olamıyor.

Tolgay savaşmayı sevmiyor .Sosa ise bir garip yerde beklenen fizik gücün sürat ve çabukluğun  adamı değil .O bir Asist ustası.


İkinci gol onun ortası ve Cenk'in mucize bir kafa vuruşu ile geldi!Patenti sadece Cenk'e mahsus kalacak .Üç puanın gerçek nedeni Hakanın 4 e 1 yakaladığı Beşiktaş savunmasını cezalandıramayan(iyi oldu) kötü  pasıydı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Cyle Larin'e son teklif Beşiktaş'tan Cyle Larin'e son teklif

Telaş ve heyecan pasın oluşumuna mani olunca  cezayı kendi takımına kesmesi oldu.!Hakem Bülent Yıldırım doğru kararları olmasına karşın önemli hatalar yaptı!Formsuz  olmaktan öte güven eksikliği yaşıyor!

  Beşiktaş dün gece daha çok gol atabilirdi.Mustafa'nın getirdiği iki önemli pozisyon sonucu verdiği gol paslarıyla buluşamayan Demba Ba belki de farkın engeli oldu.

Ancak Gökhan Töre yerine formsuz(!) Olcay acaba gole daha yakın olabilirmiydi? diye düşünmek de ucuz bir yorum olur.

Sonuçta Beşiktaş kazandı ve yoluna devam etti lider olarak..Pazartesi sendromu takımda yılgınlık yaratıyor.Karabük spor 10 kişi kalmasa belki daha ciddi oynayabilirdi Kara kartal. 


Nedense kimi takımlar eksilince umutsuzluğa kapılıyor ve rakipleri de maçı  kazandık sanıyorlar .


Oyunu taktik beceri ve disiplin tayin ediyorken bunu pek göremiyoruz genelde..Ciddi futbol takımı için rastlanmayan bir gerçektir bu.

Biliç artık Beşiktaşı kendine daha güvenen bir yapı ile hazırlaması ve maçta koşturması lazım .Ne yazık ki takım biraz temposu düşük oynuyor.Sezonu erken açtı,çok oynadı yoruldu.

Deplasmanda oynama bıkkınlığı var.Ama bir de uzun süredir hasret kaldığı Şampiyonluk her şeyden önemli.Yepyeni tarih yazmak olacak.

Bunun anlamını iyi kavramak adına kalan tüm karşılaşmalarda coşkulu ve istekli gol yollarında iş bitiren bir takım oyunu şart .Kulübe küskünler değil oyunu kopartan ateşli futbolcular değişkenliği istiyor .Oyunu giren çıkan farkı ile avantajlı görmek istiyoruz!
 Dün geceki Beşiktaşı beğenmedim ama hakemin bitiş düdüğüne kadar kazanmaya çalıştığı ve Cenk'in kader adamı olarak dikkat çektiği için mutluyum.
  Şampiyonluk için sınırsız bir istek lazım .Hakem,saha ,rakip ve puan cetveli artık engel olmamalı..Sihirli formül  çok istemek,koşmak ve öz güvendir!