UEFA Avrupa Ligi'nde sahasında Rusya temsilcisi Lokomotiv Moskova'yı ağırlayacak Beşiktaş, kazanarak grupta avantajını sürdürme hesapları yapıyor.

 Siyah beyazlıların efsanevi isimlerden Beyaz Futbol yorumcusu Sinan Engin, zorlu karşılaşmayı FutbolArena için değerlendirdi.

"GRUBUN EN İYİ TAKIMI BEŞİKTAŞ"

Beşiktaş'ın kadro kalitesi olarak grubun en kaliteli takımı olduğuna dikkat çeken Engin, "Beşiktaş geride kalan 3 maçta da oyun anlamında iyi bir performans sergiledi. Özellikle Sporting Lizbon ve Lokomotiv Moskova maçlarının ikinci yarılarında bambaşka bir takım izlettirdiler. Lokomotiv Moskova, temkinli bir oyun anlayışına sahip. Bu maçta da önce savunmayı ön plana çıkarmalarını bekliyorum. Beşiktaş'ın gol aradığı dakikalarda hızlı hücumlar ile etkili olmaya çalışacaklar." dedi.

"GÖKHAN TÖRE 11'E DÖNMELİ"

Engin, Gökhan Töre'nin 11'e dönmesini de beklediğini ifade ederken, "Gökhan Töre, Beşiktaş adına çok önemli bir isim. İleri uçta her an skoru değiştirebilecek yeteneklere sahip. Bu maçta 11'de olmasını umuyorum. Kasımpaşa maçındaki beraberlik Beşiktaş'ı etkilemez. Lig uzun bir maraton. Galibiyetler kadar mağlubiyetler beraberlikler de normal sonuçlardır. Avrupa Ligi biraz daha farklı bir atmosfer. Bugün taraftar desteğini de arkasına alarak Beşiktaş'ın kazanmasını ve grupta dengeleri eline almasını bekliyorum." diye konuştu.