Şimdi moda Beşiktaş

Ligde şampiyonluğa hasret kalan Beşiktaş, Şenol Güneş yönetiminde adeta şaha kalktı. Taraftarlar şampiyonluk şarkılarını şimdiden söylemeye başladı.

FUTBOL 09.02.2016 - 09:45 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 5 yıldır kupa sevinci yaşayamayan Beşiktaş, sıkıntılarla geçen günlerin acısını çıkarmaya başladı. Barçavari futbolu, 18 maçta atılan 45 gol ve Gomez başta olmak üzere yıldızlarının performansı siyah-beyazlı camiayı şampiyonluk havasına soktu. Kuruluşunun 100. Yılında şampiyon olan efsane kadronun topladığı puana ulaşan Şenol Güneş’in öğrencileri, süper lig istatistiklerini de alt üst etti.

EFSANE KADRO GİBİ
18 hafta sonunda attığı 45 golle son 14 yılın en golcü takımı unvanını da eline geçiren Beşiktaş, gözünü Mircea Lucescu’nun 2002- 03 sezonunda topladığı 85 puana dikti. Bu sezon 18 maçının 8’inde rakiplerine üç ve üzeri gol atan siyah-beyazlılar, bu alanda süper ligin kralı konumunda. Gomez, Atiba, Oğuzhan ve Gökhan gibi yıldızların performansı da göz kamaştırıyor.
HER ALANDA ZİRVEDE
Türkiye’nin en modern stadına kavuşmak için de gün sayan Beşiktaş taraftarları, ayrı bir gururu da yaşayacak. Ezeli rakipleri birçok sıkıntıyla boğuşurken, Kara Kartal stat başta olmak üzere dev sponsor gelirleri, futbolcu satışından elde edilen milyon eurolar ve tam isabet transferleriyle herkesi kıskandırıyor. Kısaca sadece saha içinde değil saha dışında da Beşiktaş rüzgarı esiyor.
BORSADA DA TEPEDE
Beşiktaş borsada da yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Gaziantepspor maçından sonra günü yüzde 6 artışla kapatan Beşiktaş hisseleri, 2016 yılında tam yüzde 68 değer kazandı. Siyah-beyazlı kulübün piyasa değeri geçen haftaya göre 50 milyon lira artarak 873 milyon TL’ye ulaştı.


AMKSPOR