Fikret Orman, “Şampiyonlar Ligi’nde figüran olmayacağız, kal” dedi. Alman yıldız da menajerini İstanbul’a davet etti. Artık mutlu son için geri sayıma geçildi.

 Şampiyonluk sevincini doyasıya yaşayan Beşiktaş bir taraftan da işi sıkı tutuyor, gelecek sezonun kadrosu için çalışmalarını sürdürüyor. Siyah-beyazlılar kutlamalara devam ederken başkan Fikret Orman, transferlere yoğunlaşıyor. Kara Kartal'ın patronunun ilk hedefi de Mario Gomez'i kadroda tutmak... Vakit kaybetmeden Süper Lig'in gol kralı ile görüşen başkan Fikret Orman, Alman yıldıza net ifadeler kullandı. Gomez'le yaptığı görüşmede para konusuna değinmeyen başkan Orman'ın, "Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak takımın en önemli parçası olacaksın. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'ne figüran değil, devleri yıkıp geçen bir takım olarak girecek. Senin de bu takımın parçası olmaya devam etmeni istiyorum" dediği öğrenildi. BU görüşmenin ardından Gomez'in, menajeri Uli Ferber'i İstanbul'a davet etmesi yönetim tarafından olumlu karşılandı.

ŞİMDİ GÖZLER ULİ FERBER'DE...
Hafta sonu Floransa'da Fiorentinalı yöneticilerle görüşecek olan Ferber'in, salı ya da çarşamba İstanbul'da olacağı belirtildi. İlk olarak Orman'la bir araya gelecek olan Gomez'in menajeri, parasal konular için de ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ile görüşecek. Ferber'le görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde yönetici Erdal Torunoğulları, İtalya'ya gidecek ve Fiorentinalı yöneticilerle masaya oturacak. Bu arada Gomez'in Beşiktaş yönetimine bir hafta için kararını açıklaması istendi.

TORUNOĞULLARI HAZIR KITA!
Beşiktaş'ta transfer denince akla gelen ilk isim olan yönetici Erdal Torunoğulları pusuda! Torunoğulları, Gomez'in takımda kalmayı kabul etmesi halinde bonservisi için Fiorentina ile görüşecek. Beşiktaşlı yönetici, İtalyanlar'ın maliyeti nedeniyle dönüşüne soğuk baktıkları Gomez'in bonservisi için tüm kozları kullanacak.

GOMEZ'iN GELECEĞi BiZiM ELiMiZDE
Fiorentina Başkanı Cognigni, Mario Gomez'le ilgili önemli açıklamalar yaptı. Alman futbolcunun yeniden başarılı olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Cognigni, "Gomez'in kalıp kalmayacağıyla ilgili konuşup, polemik yaratmak istemiyorum. Ancak geleceği Fiorentina'nın ellerinde" diye konuştu.

KRAL KALMAZSA LiSTE KABARIK!
Siyah-Beyazlı yönetim, Mario Gomez'in kalacağına inanıyor ama B planı da yapıyor. Attığı gollerle şampiyonlukta pay sahibi olan Alman yıldızın gitmesi halinde yönetim 4 isim belirledi. Teknik direktör Şenol Güneş'in istediği Dzeko ilk tercih olurken, Falcao, Luiz Adriano ve Giroud listede yer alıyor..