Şimdi elimiz çok güçlendi

Beşiktaş'ın başkanı, "Demba Ba'yı 13 milyon Euro karşılığı Çin'e satarak önemli bir geliri kasamıza koyduk. Taraftarımız hiç merak etmesin yeni stadımıza yakışacak güçlü bir kadro kuracağız" dedi

GÜNDEM 30.06.2015 - 03:17 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Çin'in Shanghai Shenhua takımına transfer olan Demba Ba ve yeni sezon planları hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni sezona güçlü bir kadro ile gireceklerini belirten Orman, Senegalli yıldızın satışıyla ciddi bir gelir elde ettiklerini söyledi. Orman, "Demba Ba 1 yıl içerisinde Beşiktaş'a çok şey kattı. Bizden 2.5 milyon Euro ve maç başı para alıyordu. Shanghai Kulübü yıllık 7 milyon Euro önerdi. Biz 6 milyon Euro'ya almıştık, 13 milyon Euro'ya sattık. Bu kadar yüksek fiyatların döndüğü ortamda futbolcuyu tutmak kolay değil. Herkesin kazandığı bir formül oldu" dedi. 

 

ÖNCELİĞİMİZ SANTRFOR


Demba Ba'nın satışıyla transferde ellerinin rahatladığını belirten Beşiktaş Başkanı, "Takıma öncelikli olarak stoper ve sağ bek takviyesi düşünüyorduk. Sol açık için de çalışmalar vardı. Şimdi Demba Ba'nın yerine alınacak isimlere yoğunlaşacağız. Ekonomik olarak elimiz güçlendi. Taraftarımız, camiamız merak etmesin, olabilecek en iyi transferleri yapmak için uğraşıyoruz ve yapacağız. Arkadaşlar bunun için gayret sarf ediyor" diye konuştu. 

KAMPA YETİŞTİRECEĞİZ
Orman sözlerini şöyle sürdürdü: "Yeni sezonda Vodafone Arena'ya çıkacağız. Bu stada eksik çıkmak istemiyoruz. Takımın yıldızlaşmasını istiyoruz. Bunun için Şenol Güneş hocamızı getirdik. Sezon başlayana kadar bu eksiklerimizi giderip, yolumuza devam edeceğiz. Önümüzde 1 aylık bir kamp süresi var. Hedefimiz bu kamp süresi bitmeden bu transferleri gerçekleştirmek. Potansiyeli olan yıldız oyuncuları getirmek ve bunları düşük maliyetlere transfer etmek zaman alıyor. Demba Ba'nın yerini dolduracağız." 

 

BAŞARIYA AÇ BİR TAKIM...


"Listemizde sadece Mitroglou yok. Hocamızın önüne koyduğumuz listede birkaç oyuncu daha var. Arkadaşlarımız her mevki için 4-5 natifli çalışıyor. Yeni stadımızda taraftarımızın karşına başarıya aç, güçlü ve herkesin keyifle izleyeceği bir Beşiktaş ile çıkmak istiyoruz. Bu sezon stadımıza dönmenin heyecanını yaşıyoruz." 

 

SABAH

Gelişmelerden Haberdar Olun

@