Beşiktaş İntegral Forex , EuroCup 2. Tur P Grubu ilk maçında karşılaştığı Lietuvos Rytas’ı 103-101 yendi.

Siemens Arena’da oynanan karşılaşmayatakımımız; Doron Perkins, Muratcan Güler, Caner Topaloğlu, Brad Buckmanve Colton Iverson beşiyle başladı. 
Takımımız, karşılaşmadakiilk sayılarını Buckman’ın 3 sayılık basketiyle kazandı. Ardındanturnikeden Caner Topaloğlu ile sayılar bulan ekibimiz, ilk dakikayı 5-0önde geçti. Karşılıklı basketler devam eden çeyrekte son 6 dakikayaekibimiz, 9-6 üstünlükle girdi. İlk bölümde son 4 dakikaya girilirkenMuratcan Güler ile 3 sayılık basket bulan takımımız, skoru 15-10’agetirdi. Pota altından Iverson ile bulduğu sayılarla farkı açansiyah-beyazlılarımız, son 2 dakikaya 21-12 önde girdi. Muratcan Güler’inhücum süresi dolarken bulduğu 3 sayılık basketle ekibimiz, çeyrekte son1 dakikaya 12 sayı üstünlükle girdi(27-15). Kalan sürede de üstünlüğünüsürdüren takımımız, ilk çeyreği 31-18 önde tamamladı.


 
İkinciçeyrekte ilk 2 dakika skor üretemeyen takımımız, ilk sayılarını Ruziç’inkısa mesafeden bulduğu basketle kazandı. Karşılıklı kazanılan sayılarınolduğu bu bölümde ilk 3 dakikayı ekibimiz, 35-26 önde geçti. Hücumlardaçembere takılan ve savunmada boyalı alandaki üstünlüğünü rakibinekaptıran siyah-beyazlılarımız, ilk yarıda son 5 dakikaya girilirkenfarkın erimesine engel olamadı(37-32). Lofton ve Gaines ile bulduğubasketlerle farkı korumayı başaran takımımız, ilk yarıda son 1 dakikaya49-42 üstünlükle girdi. Kalan sürede üstünlüğünü koruyansiyah-beyazlılarımız, soyunma odasına 53-46 önde girdi.


 
Karşılaşmanınikinci yarısına takımımız; Muratcan Güler, Doron Perkins, CanerTopaloğlu, Brad Buckman ve Colton Iverson beşiyle çıktı.


 
Üçüncüçeyrekteki ilk sayılarını takımımız, Doron Perkins’in elinden kazandı.Çekrekte ilk 2 dakika ekibimizin 55-50 üstünlüğüyle geçildi.Hücumlarında çembere gitmekte zorlanan siyah-beyazlılarımız, savunmaribauntlarında da sıkıntı yaşayınca skora eşitlik geldi(55-55).Gaines’in oyuna girmesinden sonra hücumda daha iyi organize olmayabaşlayan takımımız, Lofton’un da skora katkı yapmasıyla farkı tekraraçtı ve çeyrekte son 5 dakikaya 63-57 önde girdi. Gaines ile skorbulmaya devam eden siyah-beyazlılarımız, çeyrekte son 3 dakikaya 71-59üstünlükle girdi. Caner Topaloğlu ve Gaines ile dış atışlarda potaaltında ise Buckman ile  başarılı bir performans sergileyen takımımız,bu çeyreği 81-67 önde tamamladı.
 


Son bölüme takımımız, Lofton’un3 sayılık basketiyle başladı(84-70). Lofton ile art arda basketlerbulan siyah-beyazlılarımız, ilk 2 dakika geride kalırken skoru 89-75’egetirdi. Karşılıklı basketlerle devam eden çeyrekte ilk 5 dakikayıekibimiz, 94-78 üstünlükle girdi. Karşılaşmada son 4 dakikaya girilirkenGaines’in bulduğu 2 sayılık basketle takımımız skoru 100-82’ye getirdi.Kısa bür süre skor üretmekte zorlanan ve art arda top kayıpları yapantakımımız, son 1.5 dakikaya 101-93 önde girdi. Nefes kesen kalan süreninardından takımımız, karşılaşmadan 103-101 galibiyetle ayrıldı.


 
 
Karşılaşmadaen skorer olan oyuncumuz 23 sayıyla yıldızlaşan Chris Lofton olurkenonu; 20 sayıyla Brad Buckman  18 sayıyla Sundiata Gaines takip etti.Muratcan Güler 11 sayı ve Caner Topaloğlu 10 sayıyla skora katkıdabulunan diğer isimler oldu.