Sezona Veda

Kadın Basketbol Takımı, play-off çeyrek final ikinci maçında Fenerbahçe’ye 70-51 mağlup oldu.

BASKETBOL 03.05.2014 - 19:39 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş İntegral Arena’da oynanan karşılaşmayı Basketbol ŞubemizdenSorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özköse ve Basketbol GenelDirektörümüz Erman Kunter tribünden takip etti.
 
Beşiktaş; Tuğba Taşçı, Gülşah Akkaya, McBride, Perovanovic ve Kulichova beşiyle başladı.
 
Karşılıklıkazanılan basketlerle başlayan ilk çeyrekte Gülşah Akkaya ve BegümDalgalar ile hücumda etkili olan takımımız, ilk 5 dakikayı 9-8 öndegeçti. Bu dakikadan sonra başarısız atışlar yapan ve pota altını iyisavunamayan ekibimiz, ilk çeyreği 18-14 geride tamamladı.
 
İkinciçeyreğe tutuk başlayan takımımız, ilk dakikalarda farkın açılmasınıengelleyemedi. Perovanovic ile pota altından basketler bularak hücumdahareketlenen ekibimiz, savunmada da Yasemin Horasan ile etkili oldu.Karşılıklı basketlerle devam eden çeyrek sonunda siyah-beyazlılarımız,soyunma odasına 34-28 geride girdi.
 
Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; Begüm Dalgalar, Gülşah Akkaya, McBride, Perovanovic ve Kulichova beşiyle çıktı.
 
Üçüncüçeyrekte ilk sayılarını takımımız, Perovanovic’in elinden bulduğubasketle kazandı. Bu çeyrekte daha etkili olan siyah-beyazlılarımız,Kulichova ile bulduğu basketlerle farkı 1’e indirdi(39-38). Bu dakikadansonra kontrolü rakibine kaptıran ve potasında arka arkaya basketlergören ekibimiz, çeyrekte son 2 dakikaya 50-42 geride girdi. Takımımız,bu çeyreği 54-44 geride tamamladı.
 
Beşiktaş son çeyrekte, GülşahAkkaya’nın 2 sayılık basketiyle başladı. Bu çeyrekte fazla etkiliolamayan ve skor üretmekte zorlanan siyah-beyazlılarımız, son 3 dakikaya66-51 geride girdi. Kalan sürede farkı eritemeyen siyah-beyazlılarımız,karşılaşmadan 70-51 mağlup ayrılak play-off çeyrek final serisini 2-0geride tamamladı ve sezonu tamamladı. 
 
Karşılaşmada en skorerolan oyuncumuz; 13 sayıyla oynayan Gülşah Akkaya olurken onu; 12 sayıylaMcBride ve 11 sayıyla Perovanovic takip etti. 

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@