Sezon sonunda durumumuza bakarız

Beşiktaş'ın hocası Slaven Bilic, Club Brugge maçı öncesi FANATİK'e konuştu.

FUTBOL 11.03.2015 - 05:52 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Bu takımın Premier ligin en formda ekiplerinden Liverpool’a karşı nasıl futbol oynadığını hemen unutmamak gerek. Bir kere düşünce eleştirilmemiz doğru değil.

Brugge’e karşı ilk maçtan avantajlı bir skorla ayrılmak çok önemli. Rövanşa daha rahat çıkmak istiyoruz. Çünkü ardından Fenerbahçe ile derbi oynayacağız.

‘Önceliğimiz lig’ diyoruz çünkü şampiyon olursak kendimizi direkt Şampiyonlar Ligi’nde bulacağız. Zirve yarışında sadece derbiler değil tek puan bile çok önemli.

Beşiktaş’ta mutluyum. Taraftarla aramızda harika bir ilişki var. Sezon sonunda durumumuza bakarız. Şimdi kupalar kazanmanın hayalini kuruyoruz.

 

Brugge sonrası eve dönmek yok

 

Zafer mi, hayal kırıklığı mı? Hem ligde hem de Avrupa’da ikisi birbirine o kadar yakın ki... Beşiktaş’ta bir haftada bütün işler değişebiliyor. İşte bu durum Beşiktaş’ın teknik patronu Slaven Bilic’e biraz dokunuyor. Sivas sonrası, Brugge öncesi Fanatik’e konuşan Kartal’ın hocası, Liverpool zaferinin bu kadar çabuk unutulması nedeniyle sitem ederken, gelecek için son derece umutlu açıklamalar yaptı. Sivas’taki yorgunluğu bir daha yaşamamak için Brugge maçı sonrası direkt Ankara’ya geçip Erciyes maçını burada bekleyeceklerini belirten Bilic, “Herkes ailesini pazartesi görecek. Brugge’den  İstanbul’a, sonra İstanbul’dan Ankara’ya seyahat bizi yine yorar. O nedenle buna mecburuz” dedi. Sivas maçı sonrası yapılan, “Kondisyonları düşük” eleştirilerine yanıt veren başarılı teknik adam, şöyle konuştu: Gayet iyi çalışıyoruz ve sürekli maç temposu içindeyiz. Bu takımın, Premier Lig’in en formda takımlarından Liverpool’a karşı iki maçta nasıl bir futbol oynadığını unutmamak gerek. Bir kere takım düşünce, eleştirilmemiz doğru değil.

 

Sonuna kadar zorlayacağız

 

Bilic, Brugge maçı ve sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi hakkında da önemli sözler sarfetti: Brugge’e karşı ilk maçtan avantajlı bir skorla ayrılmak çok önemli. Rövanşa daha rahat çıkmak istiyoruz. Çünkü ardından Fenerbahçe ile derbi oynayacağız. ‘Önceliğimiz lig’ diyoruz çünkü şampiyonluk, beraberinde bizi Devler Ligi’nde direkt gruplara götürecek. Orada olmak çok önemli. Ligde sadece derbiler değil her maçın kritik olduğunu düşünüyorum. 1 puanla bile şampiyonluğun kaderi belli olabilir. Beşiktaş’ta mutluyum. Taraftarlarla aramızda harika bir ilişki var. Onlara destekleri için teşekkür ediyorum. Sezon sonunda durumumuza bakarız, yönetimle birlikte bir yol haritası çizeriz. Şimdi önemli olan Beşiktaş’ın durumu. Biz, kupalar kazanmanın hayalini kuruyoruz. İki kupa için de şansımız var ve sonuna kadar zorlayacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.