Sezon sonuna 32 milyon Euro'luk rezervasyon

Beşiktaş, Quaresma ve Sosa'yı isteyen Çin kulüpleriyle bu yaz için sözleşti.

FUTBOL 05.02.2016 - 03:25 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Kartal’ın 1.2 milyon Euro’ya aldığı Q17 için Çin’den gelen 7 milyon Euro’luk teklif 17 milyon Euro’ya yükseltildi. Sosa’nın bonservisine de 15 milyon Euro’luk bir öneri yapıldı. Ama Beşiktaş, şampiyonluk hedefini düşünerek toplam 32 milyon Euro’yu reddedip “Sezon sonunda görüşelim” yanıtını verdi.
SEZON başında Demba Ba’yı Shanghai Shenhua takımına 13 milyon Euro’ya gönderen Beşiktaş, geçtiğimiz gün de Ersan Gülüm için Hebei China Fortune ile 7 milyon Euro’ya el sıkıştı. Kartal’ın bir de Çin takımlarına vermediği oyuncuları var... Onlar da Ricardo Quaresma ve Jose Ernesto Sosa... 
 
BEŞİKTAŞ’IN sezon başında Porto’dan 1.2 milyon Euro’ya aldığı Q17 için ara transfer döneminde Çin’den önce 7 milyon Euro’luk teklif geldi. Ardından bu teklif 17 milyon Euro’ya yükseltildi. Yani siyah-beyazlıların ödediğinin 10 katından fazlasına geldi rakam. Ayrıca Kartal’ın kapısı bu süreçte Sosa için de çalındı. Beşiktaş, Arjantinli’yi 3.4 milyon Euro’ya renklerine bağlamıştı, Çin’den ise 15 milyon Euro’luk öneri yapıldı. Fakat yönetim hem Quaresma hem de Sosa için gelen teklifleri geri çevirdi. 
“ŞAMPİYONLUĞA gidiyoruz. Quaresma ve Sosa bu yolda bize lazım. Şu anda satamayız” diyerek toplamda 32 milyon Euro’yu reddeden siyah-beyazlılar, Çinli yetkililere “Sezon sonunda tekrar görüşelim” yanıtını verdiler.

Kartal Çince hesap açıyor
 
DEMBA Ba’nın ardından Ersan’ı da Çin’e gönderen Beşiktaş, Çince hesap açmaya karar verdi. Asya’da önemli bir pazar edinmek isteyen siyah-beyazlılar, Türkçe ve İngilizce’den sonra Çince hesap açarak bu ülkedeki etkinliğini daha da artırmaya çalışacak. Beşiktaş’ın iletişim danışmanı Rıdvan Akar, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Çince hesap açmak için gerekli girişimlerde bulunmayı kararlaştırdık. Yakında Beşiktaşımız’ı Çince okuyabileceksiniz” ifadelerini kullandı.


VATAN