“Sevilla köy gibi, kasaba gibi bir yer! Statları berbat. Oyuncuları konteynerde giyiniyor... Biz neden alamayalım! Galatasaray’dan sonra bizim ve Fenerbahçe’nin bu kupayı şimdiye kadar almış olmamız gerekirdi... Bakın Şampiyonlar Ligi demiyorum... Yü

 Spor Toto Süper Lig’de tam 7 sene sonra şampiyonluk sevinci yaşayan Siyah-Beyazlılar’da Başkan Fikret Orman, sportif başarı konusunda gözlerini Avrupa’ya diktiklerini söyledi. FANATİK’e özel açıklamalarda bulunan Beşiktaş’ın 1 numarası, bu hedefleri konusunda başarılı olabilecek bir kadroya sahip olduklarını belirterek takımlarını yeni isimlerle güçlendirebilmek için akıllarındaki mali kaynaklardan da bahsetti. İşte Başkan’ın sözleri;

‘Şampiyonlar Ligi için erken’

Sevilla, geçen sezonda Dnipro’yla final oynadı. Bu sezon da Liverpool’u yenip kupayı yine aldılar. Şimdi bu takımla bir kendimizi kıyaslayalım... İspanya bir futbol ülkesi tamam... Ama İstanbul da dünyanın en güzel kentlerinden biri. Sevilla ne öyle... Köy gibi, kasaba gibi bir yer! Statları oldukça berbat. Oyuncuları konteynerde giyiniyor... Kamp tesisleri bitik durumda... Kaç tane taraftarları var... Bizim futbolcularımız onlardan daha fazla para kazanıyorlar... Tesislerimiz, stadımız ve taraftarımız onlardan kat be kat üstün. Onlar bu kupayı defalarca aldılar. Biz neden alamayalım! Galatasaray’dan sonra bizim ve Fenerbahçe’nin bu kupayı şimdiye kadar almış olmamız gerekirdi... Bakın Şampiyonlar Ligi demiyorum... Yüksek maliyetle kurulmuş takımlar var orada... Onun için daha erken... Palavra sıkmaya gerek yok. Hedefimiz UEFA Avrupa Ligi kupası.”

‘Chelsea’li yöneticiler atıyor!’

“İngiliz yöneticiler söyledi... ‘Atıyorlar’ dedim içimden... ‘Çin’de 350 milyon Chelsea’li taraftarımız var’ dediler... Real Madrid başta olmak üzere büyük takımlar sezon başlarında buralardan çıkmıyorlar. Bu pazara geç kaldık. Ama artık biz de girmeye hazırlanıyoruz. Maç programı hattı kamp programı yapmaya başladık.”

‘Fener, transfere...’

“Transfer, vergi ve seyahatlerle birlikte toplamda 50 milyon TL’ye mal oldu bu takım... Dünyada bir ilki yaptık, stadı olmadan şampiyon olduk. Fenerbahçe sadece transfere 72 milyon harcamış... Bu iş sadece para ile olmuyor... Ekip çalışması çok önemli. Bizim iyi bir futbol ekibimiz var. Teknik ekip ve yönetim bu konuda oldukça profesyonel.”

‘Uçuk projelerimiz var’

“Birçok tesis yapıyoruz. Bakırköy Belediyesi’nden içinde iki stat, açık ve kapalı tenis kortları, basketbol salonu, kapalı havuz gibi bir çok tesisin olduğu yeri devraldık. Bakırköy Adliyesi’nin yanında... Buraya huzur evi de yapacağım... Pendik’teki tesisimiz yapılıyor. Şan Öktem, Gerede’deki otel ve kamp tesisini de yapacağız. Üniversite ve koleji de hayata geçirmeyi planlıyoruz.”

‘Uzak Doğu’ya açılacağız’

“Çin’de 100 milyon üstünde Müslüman var. Onların yarısına ulaşıp Beşiktaşlı yaparsak uçup gideriz... Beşiktaş yıllar önce Üsküp’te maç oynamış. Oradaki herkes Beşiktaşlı... Çin ve Malezya’ya gidip maç yapmamız gerekir. Bunun için çalışıyoruz. Uzak Doğu pazarına mutlaka açılacağız.”


 Fanatik