Gomez’in ayrılması durumunda yapılacak olan forvet takviyesi listesinde ilk sırada yer alan Martinez, “Kulübüm Guangzhou Evergrande’yi ikna edin, hemen gelirim” dedi.

 Beşiktaş'ın transfer listesindeki isimlerden biri olan Jackson Martinez, siyah-beyazlılara yeşil ışık yaktı. Mario Gomez'in halen sözleşme uzatmaması nedeniyle arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ın tecrübeli yöneticisi Erdal Torunoğulları'nın Milano'da izlediği Şampiyonlar Ligi finali sonrasında Zapata'nın menajeri ile beraber bir araya geldiği Jackson Martinez'den beklenmedik derecede olumlu bir cevap alındı. Çin'e sadece para kazanmak için gittiğini düşündüğü Jackson'la nezaketen görüşen Torunoğulları, aldığı cevaplardan çok etkilendi.


Güneş'i takip ediyorum


Kolombiyalı oyuncu, hem ülkesinde hem de İspanya'dan Beşiktaş'ın çok ünlü olduğunu; teknik direktör Şenol Güneş'i 2002 Dünya Kupası'ndan tanıdığını, Gomez'i yeniden hayata döndürmesinin takdir edilecek bir durum olduğundan bahsetti. Jackson ayrıca, kulübünün kendisi için 42 milyon euro gibi çok büyük bir rakam ödediğini ve bırakacaklarını düşünmediğini ama Beşiktaş'ın Çinliler'i ikna etmesi durumunda siyah-beyazlı formayı giymekten büyük keyif alacağını anlattı..FOTOMAÇ