Sergen Yalçın, Karius'un ayrılığı, genç kalecilerin durumu ve transfer hakkında da mesajlar verdi.

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Siyah-beyazlıların teknik patronu, Loris Karius’un ayrılığı ve genç futbolcular konusuna da değindi.

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael: 'Her şeyi yaptık, gol atamadık' Valerien Ismael: 'Her şeyi yaptık, gol atamadık'

KARIUS'A YAPILAN ELEŞTİRİLER AĞIR

Beşiktaş’ın teknik patronu, Loris Karius’un zamansız vedasını da değerlendirdi. Alman kalecinin yaklaşık 2 sezon görev yaptığını hatırlatan Sergen Yalçın, “Karius sezon bitiminde zaten ayrılacaktı. Kalmasını istesek bile bizim o satın alma bedelini ödememiz mümkün değil. Ona yapılan eleştirileri biraz ağır buldum. Beşiktaş’a hizmet etmiş ve bizim oyuncumuz olan birisi. Bizler oyuncularımızı kötülememeliyiz. Sonuçta Liverpool gibi bir takımda forma giymiş bir kaleci. Yenilen gollerde sadece kaleciler hata yapmaz. Bir gol yeniliyorsa takım halindeki savunmamızda eksiklikler var demektir. Eğer bir gol atıyorsak, bunu da takım halinde başarmış sayılırız. Ben hiçbir zaman kadromdaki oyuncularımın kötülenmesini istemem” dedi.

KALEDE RİSK ALABİLİRİZ

Sergen Yalçın, Loris Karius’un ayrılması yüzünden kalede yeni bir yapılanmaya gideceklerini söyledi. Utku Yuvakuran ve Ersin Destanoğlu ile yola devam edeceklerini belirten siyah-beyazlıların teknik direktörü, “Kadromuzda Utku ve Ersin gibi yetenekli genç kalecilerimiz var. Önümüzdeki dönemde dönüşümlü olarak her ikisinden de en üst seviyede yararlanmak istiyoruz.

Evet, iyi kaleciler ancak maçlarda da görmemiz lazım. Antrenmanlar bizim için ölçü sayılmaz. Maçların havası çok daha farklıdır. Bu şansı onlar da çok iyi değerlendirmek istiyor. Onların performansı kaleci transfer çalışmalarını da etkileyecektir. Bizim önceliğimiz onları kazanmak. Eğer iyi performans gösterirlerse belki de önümüzdeki sezon kale konusunda risk alabiliriz. Utku ve Ersin kalede güven verdikleri zaman onların önünü niye kapatalım? Her şey onların ellerinde. Ben kendilerine güveniyorum. Taraftar, bizler ve yönetim gençlerin arkasında durmalıyız” ifadelerini kullandı.

GENÇLERİ DOĞRU ZAMANDA OYNATMALIYIZ

Sergen Yalçın, Utku ve Ersin dışında takımdaki diğer gençlere de zaman zaman şans vereceğini bildirdi. Deneyimli teknik adam, “Daha önce de söylemiştim. 5-6 tane genç oyuncuyu aynı anda oynatarak onları kazanamayız. Doğru zamanda, doğru yerde oynatmak önemli. Bu şekilde onları hem Beşiktaş’a hem de Türk futboluna kazandırabiliriz. Takımda tecrübeli isimler de olacak. O gençleri, tecrübeli isimlerle doğru zamanda yan yana oynatarak kazanabiliriz.

OĞUZHAN'I İDMANDA İZLEYEYİP KARAR VERECEĞİZ

Borussia Dortmund altyapısından gelen fakat Beşiktaş’ta forma şansı bulamayan Oğuzhan Aydoğan’ın takımdaki geleceğiyle ilgili de konuşan Sergen Yalçın, “Onunla ilgili somut bir şey demem şu an için doğru olmaz. Çünkü çok fazla seyredemedim. A takımla birlikte idmanlara çıkacak. İzleyip, notlarımızı alacağız. Bize katkı sağlayacaksa neden yararlanmayalım. Ama şu aşamada geniş değerlendirme yapmam çok doğru olmaz” diye konuştu.

Kaynak: Milliyet