Mağlubiyetten dolayı çok üzgün olduklarını söyleyen Sergen Yalçın, "Kesinlikle kaybetmeyi düşünmüyorduk, istemedik. Oyuna baktığımızda kaybedecek bir oyun oynamadık. Maç bizim kontrolümüz altındaydı. Bir gol yedik; ancak üretme konusunda ön tarafta çok büyük problem yaşıyoruz. 30 tane orta yaptık; ancak bir tane kafa vuramadık. Şanssız bir günümüzdeydik. Hiçbir şey yapmayan bir takıma kaybettik. Beşiktaş, hiçbir şey yapmayan takıma kaybetmez. Problemlerimizi yavaş yavaş çözeceğiz. Yediğimiz golde 3-5 metrelik defans hataları var. Bunların önlemini alacağız. Bu maç, bizi biraz hedefin gerisinde bıraktı. Onun için çok üzgünüz. Hedefi olan bir takım olmak istiyorduk. Ligi en iyi yerde bitirmeye çalışacağız." dedi.  

"Üretkenlikle ilgili ne yapmayı planlıyorsunuz?" sorusuna ise Yalçın, "Bazı oyuncularımızın biraz daha fazla sorumluluk alması lazım. Hücumda çok basit hatalar yapıyoruz. Kenardan getiriyoruz, kesiyoruz; vuramıyoruz. Takım, sezon başından beri çok inişli çıkışlı oynadığı için sorun yaşıyoruz. Önümüzdeki haftalarda bunu çözecek gücümüz var." yanıtını verdi. 

"Bundan sonra ne yapacaksınız?" sorusu üzerine de Sergen Yalçın, "Bizim çalışma anlamında bir sorunumuz yok. Hedefimiz belli. Zor maçları kazanamazsan ligde bir yere gelemezsin. Onun için daha fazla mücadele etmek, sorumluluk alma, üretkenlik sağlaman gerekiyor. Pas yüzdemiz fazla. Oyunumuzu rakibe kabul ettiriyoruz. Daha fazla ceza sahasına girmeliyiz. Gol atmalıyız. Gole kadar rakibin kalemize şutu yok. Ancak bu futbol. Bir gol yiyip bunu çeviremeyebiliyorsun. Ama kendimizi zamanla geliştireceğiz. Şu anda 7. sıradayız. Önümüzde 6 takım var. Nereye çıkabiliriz onu zaman gösterecek ama neresi olursa olsun orada bitirmeye çalışacağız." ifadelerini kullandı. (Ntv Spor)