Sergen Yalçın imzayı attı! İşte ilk açıklamaları

Beşiktaş, 1,5 yıllık sözleşme imzaladığını dün itibariyle resmen açıkladığı teknik direktör Sergen Yalçın için Vodafone Stadyumu'nda imza töreni düzenlendi.

GÜNDEM 30.01.2020 - 19:46 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

13 yıl sonra Beşiktaş'a geri dönen Sergen Yalçın çok heyecanlı olduğunu ve belki de hayatında hiçbir zaman bu kadar heyecanlanmadığını belirtti. Kısa bir konuşma yapan Yalçın, siyah beyazlı taraftara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı. Sergen Yalçın'ın törendeki konuşmalarını videodan takip edebilirsiniz...

19.03'te başlayan imza töreninde ilk olarak kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi açıklamalarda bulunurken Çebi'nin ardından Yalçın duygularını paylaştı.

Çebi; Sergen Yalçın'ın, Beşiktaş'ın yetiştirdiği en önemli değerlerden biri olduğuna vurgu yaptı. "Beşiktaş'ın evladı Sergen hocamızla beraber bundan sonraki yola devam etme kararı aldık." diyen Çebi açıklamalarına şöyle devam etti: "Kendisine bu imza süresinde, göstermiş olduğu tavıra, anlayışa ve fedakarlığa huzurlarınızda camia adına teşekkür ediyorum."

Teknik direktör Yalçın ise sözlerine, "Arkadaşlar çok heyecanlıyım. 2 cümle söylesem yeterli olacak. Belki de hayatımda hiç bu kadar heyecanlı olmadım. Başkanımıza ve yönetimimize teşekkür ediyorum bu şansı verdikleri için bize." ifadeleriyle başladı. Kısa bir konuşma yapan 47 yaşındaki, "Milyonlarca Beşiktaş taraftarına teşekkür ediyorum, bu kadar destek gerçekten benim için mükemmel. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum." sözleriyle konuşmasına son verdi.

Yalçın, yaptığı açıklamaların ilk olarak sahada bulunan topları seyircilere gönderdi. Daha sonra Beşiktaş atkısı giyen Yalçın bir süre siyah beyazlı taraftarları selamladı.