Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın düğmeye bastı. Deneyimli teknik adamın, antrenörden kondisyonere kadar teknik ekipten herkese talimat verdi.

Süper Lig'de son olarak Trabzonspor'a mağlup olarak zirvenin 10 puan gerisine düşen Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın düğmeye bastı. Deneyimli teknik adamın, antrenörden kondisyonere kadar teknik ekipten herkese talimat verdi. “Herkes kötü gidişatla ilgili tüm düşüncelerini söylesin” diyen Yalçın, detaylı bir rapor istedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, zirve yarışında geride kalmalarının tüm nedenlerini öğrenmek için düğmeye bastı.

Gözden kaçırmayın

Japon oyuncu Asano için kıyasıya pazarlık Japon oyuncu Asano için kıyasıya pazarlık

Başarılı çalıştırıcı, teknik ekibinde görev alan antrenöründen, kondisyonerine, maç analizcisine kadar herkesten fikirlerini detaylı bir şekilde yazmalarını ve bir rapor halinde kendisine sunmalarını istedi.

Çalışma sistemini gözden geçirecek

Yapılan ilk görüşmelerde, puan kayıpları için yaşanan sakatlıklar ilk neden olarak gösterildi.

Özellikle sezon başında idman sisteminin değişmesinin sakatlıklar üzerindeki etkisi üzerinde duruldu. Hem stadın hem de idman sahalarının zeminlerinin kötü olması gündeme getirildi. Yalçın, tüm raporların eline ulaşmasının ardından çalışma sistemlerini yeniden düzenlemeyi planlıyor.