Yeni sezon için mutlaka forvet transferi yapmak isteyen Beşiktaş'ta gündemin baş sırasında Diego Costa ve Luuk de Jong bulunuyor.

Ligin başlamasına kısa bir süre kalmasına rağmen santrfor sorununu çözemeyen Beşiktaş'ta bu konuda sıcak gelişmeler yaşanıyor.  

Siyah beyazlıların bu bölge için düşündüğü iki isim Diego Costa ve Luuk De Jong olurken iki isimle de görüşen yönetime teknik direktör Sergen Yalçın'dan öneri geldi.

Gözden kaçırmayın

Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım Bana saygı göstermeyenlere saygı duymayacağım

"De Jong'u istiyorum"

Ajansspor'dan Kartal Yiğit'in haberine göre; Teknik Direktör Sergen Yalçın'ın, başkan Ahmet Nur Çebi ile yaptığı görüşme de Hollandalı golcünün alınmasını isteyerek, "Costa tabi ki bir yıldız ama sık sık sakatlanıyor. Ayrıca disiplin sorunu yaşadığına dair kulağıma bilgiler geldi. Bu tür oyuncularla uğraşamam yıldız olmasın takıma katkı sağlaması önemli. Bu nedenle De jong'u istiyorum ayrıca böyle bir oyuncuya ihtiyacımız var. Hava hakimiyeti çok iyi. Yandan gelecek ortaları kaçırmaz" dediği öğrenildi. Beşiktaş Teknik Direktörü, ekonomik nedenler dolayısıyla Costa'nın transfer edilmesi halinde buna karşı çıkmayacağını söyledi.

Costa forma satışından pay istedi

Brezilya asıllı İspanyol oyuncuyla görüşmeler sürerken Beşiktaş'ın eli Diego Costa'nın Katar'dan beklediği ücreti alamamasıyla güçlenmişti. Brezilya takımı Atletico Mineiro ise Costa'ya 1,5 yıllık sözleşme karşılığı 3 milyon Euro teklif etti.

Beşiktaş'ın teklifi şu an için diğer takımları geride bırakırken Uzun süredir görüşülen Diego Costa Beşiktaş'tan yıllık 3 milyon Euro garanti maaş ve bonusların yanı sıra son olarak forma satışından da pay istemesi transferi zora soktu.

Son karar Başkan Ahmet Nur Çebi'nin

Sergen Yalçın'ın görüşlerinin yanı sıra Diego Costa'nın maliyeti de rotayı Luuk de Jong'a çevrilmesinde başka bir etken oldu. Kartal, Hollandalı golcüyü transfer etmek için temaslarını yoğunlaştırdı. Bu iki futbolcu hakkındaki son kararı Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi verecek.

Jong ve Costa'nın performansları

Geçen sezonu La Liga'da geçiren iki oyuncunun performansları ise şöyle:

Diego Costa (Atletico Madrid) La Liga: 7 maç, 2 gol
Luuk De Jong (Sevilla)  La Liga: 34 maç, 4 gol... Kral Kupası: 7 maç 3 gol... Şampiyonlar Ligi: 6 maç, 2 gol,1 asist... (AJANSSPOR)