Şike Davası'nda verilen beraat kararı sonrasında Beşiktaş Kulübü Eski Yöneticisi Serdal Adalı, yazılı bir basın açıklaması yaptı.

 İşte Serdal Adalı'nın yaptığı basın açıklaması:
Türkiye Cumhuriyeti'nin 82 yıllık tarihinde hukukun ayaklar altına alındığı, adalet kavramının büyük yara aldığı vicdanların rafa kaldırıldığı garabetlerle dolu bir süreç nihayet sona erdi...

Her türlü iftira, yalanlarla dolu bu karalama kampanyası karşısında büyük bir kurgunun mağduru olarak büyük acılar çektik.

Bu süreçte farkına vardığımız yapılanmanın varlığını, oyunlarla ve iftiralarla toplumu nasıl yönlendirmek istediğini ve amaçlarını belirgin bir şekilde gördük.

İlgili savcıların dahi adalete güvenmeyip yurdışına kaçtığı bir süreçte masumiyetinden emin insanlar olarak yurtdışından, kamptan Türkiye'ye gelip adalete kendimizi teslim ettiğimizi hatırlatmak isterim.. 

5 kuruş etmeyecek 5 sayfa yazıyla 6 ay cezaevine konulduğumuzda bile önce yüce ALLAH'ın adaletine sığındık, sonra Türkiye Cumhuriyeti'nin adaletine...

Çünkü; bu ülkede HAK, HUKUK ve ADALET diyen ve bunun için mücadele eden binlerce cesur yüreğin olduğunu biliyoruz.. Allah'tan dileğim, kimsenin suçsuz yere böylesine haksız ve art niyetli ithamlarla bir daha karşı karşıya kalmamasıdır.

Bizi tanımayanların bile "Size büyük haksızlık yapılıyor. Büyük bir yanlışlık var" dediği süreçte bu karalama kapmanyasına karşı beni tek başıma mücadele etmek zorunda bırakmayan aileme, dostlarıma teşekkür ederim.

Hesapsız ve tarifsiz bir sevdayla bağlı olduğum Beşiktaş'a leke sürülmek istenmesi kişisel olarak yaşadığım tüm bu sıkıntılardan daha önemlidir. 

Benim üzerimden Beşiktaş'a atılan iftiralar 3 temmuz sürecinde toplumda HİÇ BİR ZAMAN KARŞILIK GÖRMEMİŞTİR. Tesellimiz budur.

***
Bana gösterdikleri bu güven, en karanlık anlarda dahi yolumu aydınlatmış; vatanımın, ailemin ve Beşiktaş'ın daha güzel günler görmesi için katkı sağlamama dair inancımı ve isteğimi daha da kamçılamıştır.

Tüm bu yaşadığım olumsuz günlere rağmen ilk önce aldığım aile terbiyem ve ilke edindiğim dürüstlükle hedeflerimden beni vazgeçeremiyeceginin bilinmesini isterim.

Koparılmak istendiğim, hesapsız sevdiğim Beşiktaş'ın hak ettiği yerlere gelmesi için azimle her türlü çaba içerisinde olmaya devam edeceğimden kimselerin şüphesi olmasın.

Yaşar Kemal'in dediği gibi, "İnsan evrende gövdesi kadar değil, yüreği kadar yer kaplar"...

.... 
Bu açıklamayı Ankara'daki terör saldırısı ve insanlık dışı katliam nedeniyle bugüne bıraktım. 
Bu vesile ile bu insanlık dışı katliamı lanetle kınıyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailerine baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim.

Saygılarımla

Serdal ADALI

KAYNAK: DHA