Beşiktaş’ın başarılı hocası Şenol Güneş, Alman Kicker dergisiyle Mario Gomez’le ilgili düşüncelerini paylaştı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Tayyip Talha Sanuç tam not aldı Beşiktaş'ta Tayyip Talha Sanuç tam not aldı
 Beşiktaş’ın başarılı hocası Şenol Güneş, Alman Kicker dergisiyle Mario Gomez’le ilgili düşüncelerini paylaştı. Tecrübeli teknik adam, Gomez’in çok iyi bir forvet olduğunu belirterek, takımda kalmasını istediğini söyledi.
Alman golcünün sezona damgasını vurduğunu kaydeden Güneş, “Gomez istekli, hırslı ve harika bir oyuncu. Elbette takımda kalmasını isterim. Ancak her oyuncunun şartlara uyması lazım. Gomez’in kalmasını elbette istiyoruz fakat giderse de yerine birini getirebilecek bir kulübüz. Kimseye özel şartlar konulmamalı” diye konuştu. 
Güneş, Almanların Gomez'in geleceğini sorması üzerine, "Mario çok hırslı bir oyuncu. Aynı zamanda harika bir kişilik. Ancak hiçbir futbolcu takımın koşullarını belirleyemez. Bu benim işim." yorumunda bulundu.
 
Tecrübeli çalıştırıcı Mario Gomez'in takımda kalıp kalmayacağı konusunda ise, "Tabi ki onun takımda kalmasını istiyoruz. Ancak eğer giderse de, Beşiktaş onun yerini doldurabilecek bir takım." ifadelerini kullanmakla yetindi.
 
Geçen sezon attığı 26 golle gol krallığı tahtına oturan Gomez, Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak bir takım kurulması halinde Beşiktaş'ta kalacağını söylemişti.