Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, siyah - beyazlı takımın resmi instagram hesabına özel bir röportaj verdi.

İşte Quaresma'nın Instagram TV'ye verdiği röportajından öne çıkanlar:

" ŞENOL GÜNEŞ, ÇOK SAMİMİ VE NET BİR TEKNİK DİREKTÖR"

Aslında Şenol Güneş ile başlangıcımız çok iyi olmadı. Çok fikir ayrılıklarımız vardı. Ancak zamanla birbirimizi anlamaya başladık. Bir teknik direktörde olması gereken özellikler; samimi ve net olması. Ben de hocanın samimiyetine, doğruluğuna, dürüstlüğüne gerçekten gıptayla bakıyorum. Çalıştığım özel hocalardan birisi.

"PEPE, DÜNYANIN EN İYİ STOPERLERDEN BİRİSİ"

"Pepe ile Porto'da beraber oynadık. Pepe, dünyanın en iyi stoperlerinden biriydi, ileriki dönemlerde bunu ispatladı. Buraya geldikten sonra arkadaşlığımız daha da arttı. Dünyanın en iyi oyuncularından birisi. Saha içinde ve dışında süper bir oyuncu. Umarım ömür boyu Pepe ile arkadaşlığımız devam eder."

Portekiz ufak bir ülke. Portekiz milli takımının hep iyi kadroları oldu. İstediğimiz başarıya bir türlü ulaşamamıştık. Fotoğrafta bir ülkenin hayalleri yatıyor. Kupayı kazanınca bütün ülke büyük bir sevinç yaşadı. Ben de kadronun bir parçası olduğum için çok mutluyum. Bir kızım eksik fotoğrafta. Onlar benim hayatım. Bütün mücadelem ve çabalarım onlar için.

Ricky'nin yeteneği var. Benden iyi olabilir. Basamakları yavaş yavaş çıkması lazım.

Her zaman farklı olmak istiyorum. Dış görünüşümle de. Daha fazla saç şekli yapabilirim ama saçlarım buna izin vermiyor. Ona rağmen bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

"DERBİLERDE GOL ATMAK ÖZELDİR"

Derbilerde gol atmak çok özeldir. Kendi sahamızda ve taraftarımız önünde gol atmak benim için ayrı bir anlam içeriyor. En önemlisi bizim için maçı kazanmak.

Eski stadı çok özlüyorum. Gerçekten inanılmazdı. Başıma gelen en güzel şeydi. Vodafone Park'ta da kendimi çok iyi hissediyorum ama eski statta yaşadığım duygular çok özel. Sanki eski statta rakiplere daha fazla baskı oluşturuyorduk.

Süreyya Soner çok özel bir insan. Oynadığım her kulüpte iyi dostluklar kurdum. Süreyya da onlardan biri. Ömür boyu da öyle kalacak. Bazen iki insanın anlaşması için konuşmalarına gerek olmaz. Davranışlar, tutumlar, size karşı gösterdiği ilgi anlaşmak için yeterlidir. Süreyya da bu bakımdan çok özel bir insan. Bana çok ilgi gösteriyor ve aramızda iyi bir uyum var.

HT Spor