Üç haftalık periyotta yedi kritik maça çıkacak olan Kara Kartal'da Teknik Direktör Şenol Güneş, Ümraniye'yi dış dünyaya kapattı. Oyuncularıyla birebir görüşmeler yapan tecrübeli hoca, Spor Toto Süper Lig'deki hedefi belirledi: Kadıköy'e lider gitmek… Siyah-Beyazlılar, yarın deplasmanda Adanaspor'la karşılaşacak. Tecrübeli hoca, Adana'dan alınacak üç puanla, pazar günü Kadıköy'de oynanacak F.Bahçe-G.Saray derbisini koltuğunda rahatça izlenmek istiyor. Şenol Güneş için derbiden çıkacak sonucun hiçbir önemi yok. Çünkü üç skorunda kendilerine yarayacağını düşünüyor.

Şu anda lig lideri olan Başakşehir de pazartesi günü Rizespor'u konuk edecek. Ama Şenol Güneş, bu maçın da sonucuyla ilgilenmiyor. Çünkü diğer hafta Siyah-Beyazlılar, Başakşehir'i Vodafone Arena'da konuk edecek. Tecrübeli hoca, Adanaspor ve Başakşehir zaferleriyle liderliğe yükselmenin hesaplarını yapıyor. Alınacak altı puanla da Siyah-Beyazlılar, 13. haftada Kadıköy'de oynanacak F.Bahçe derbisine lider olarak çıkacak. Oyuncularına Adanaspor ve Başakşehir maçlarının kritik olduğunu vurgulayan Şenol Güneş, Kadıköy vurgusunu yapmayı da ihmal etmiyor.

"Artık dümene geçme zamanı" diyen tecrübeli hoca, "Kritik bir süreci giriyoruz. Adanaspor ve Başakşehir maçları bizim çok değerli… Bu maçlardan zaferle çıkarsak, ipler bizim elimize geçer. Kadıköy'e de lider gitmek bizim için büyük bir avantaj olur. Bu dönemde kendinize çok iyi bakın. Sakatlık konusunda da dikkatli olun. En ufak ağrıda bile sağlık heyetimizle görüşün. Riske girmememiz gerekiyor" sözleriyle oyuncularını uyardı.

Akşam