Tolgay Arslan'ın sezon başlamadan ilk yarıyı kapatması sonrası orta sahaya transferi gündemine alan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, alınacak oyuncu için 30 yaş sınırı koydu.

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, yeni sezon hazırlıklarının Almanya etabından Tolgay Arslan'ın yaşadığı şanssız sakatlık dışında memnun kaldı. Tecrübeli teknik adam planladığı gibi bir kamp dönemini geride bıraktı. Takımın kondisyonunun yükselmesi, oyuncular arasındaki farkın kapanması, takım içindeki uyum Güneş'in yüzünü güldürdü.

Şenol Güneş, prese öncelik verirken, çabukluk üzerine kurulu bir oyun anlayışına futbolcularını adapte etme konusunda başarılı oldu. Uyum konusunda gösterilen gayret Güneş'i mutlu etti. Pazartesi günü Avusturya'da başlayacak ikinci yurt dışı kampında takımının fizik gücü yanında taktik anlayışını da geliştirmeyi planlana Güneş, ilk etapta görülen eksiklikleri de gidermeyi hedefliyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta İsveçli golcü gündeme geldi Beşiktaş'ta İsveçli golcü gündeme geldi

Tolgay'ın yerine alınacak adam için ''30'' sınırı

Tolgay Arslan'ın sezon başlamadan ilk yarıyı kapatması sonrası orta sahaya transferi gündemine alan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, Avusturya kampında bu mevkiye transfer yapılıp yapılmamasını kararlaştıracak. Daha önce şartların uygun ve çok elverişli olması halinde orta sahaya takviye yapılabileceği görüşünde olan Güneş, Tolgay'ın sakatlığının ardından bu mevki için Serdar Kurtuluş opsiyonunu da deneyecek. Siyah beyazlı takımda orta sahaya transferin gündeme gelmesiyle bazı isimler gündeme gelirken, Güneş'in Atiba'nın da 33 yaşına gelmesi nedeniyle 30 yaş üzeri oyunculara sıcak bakmadığı bildirildi.