Şenol Güneş'ten Vida açıklaması

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında Beşiktaş Avusturya'nın LASK Linz takımı ile karşı karşıya gelecek. Mücadele öncesinde Siyah Beyazlı ekibin teknik direktörü Şenol Güneş ve Jeremain Lens, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

FUTBOL 08.08.2018 - 19:00 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Temsilcimiz Beşiktaş sezonu B36 Torshavn maçlarıyla açmıştı. Siyah-Beyazlılar 2-0 ve 6-0'lık skorlarla rakibini yenerek UEFA Avrupa Ligi'nde 3. tura yükseldi. Bu kez rakip Avusturya'nın LASK Linz kulübü. Beşiktaş Vodafone Park'ta oynayacağı ilk maçta rakibini farklı mağlup ederek tur için büyük avantaj sağlamak istiyor.

Mücadele öncesinde Siyah Beyazlı ekibin teknik direktörü Şenol Güneş ve Jeremain Lens, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Lens'in açıklamaları:

"Hepimiz iyi bir sezon için mücadele edeceğiz. Özverim oldukça yüksek. Daha da iyisini yapmak istiyorum. Performansımı giderek yükseltmek istiyorum."

"Antrenmanlara yüzde yüz odaklanırsam bu performansımı yükseltmem için yeterli olacaktır. İyi bir kadroya sahibiz, her pozisyonda rekabet var. Benim pozisyonumda da rekabet var. Sezon içinde en iyi olan formayı giyecektir."

Şenol Güneş'in değerlendirmeleri:

"Avrupa'da oynadığımız her maç önemli. İlk maçta gol yemeden kazanmak avantajdır. Gücümüzü biliyoruz, rakibin de gücünü biliyoruz. Elimizden gelen gayreti gösterip turu geçmek istiyoruz."

"Rakibin 3 senedir birlikte oynayan bir takımı var. Umarım hem güzel oynarız, hem kazanırız. O gücümüzün olduğunu da biliyorum."

'Transfer için ay sonuna kadar zaman var'

"Transferle ilgili ay sonuna kadar zaman var. Giden, gelen olabilir. Kulübün şartları nedeniyle, transfer giden oyuncular üzerinden yürütüldüğü için sabırlı olmak gerekiyor. Bazen kalmasını istediğiniz oyuncular gidebilir, bazen almak istediğiniz olmayabilir."

"Düşüncelerimizi paylaşıyoruz, yönetim de elinden gelen gayreti gösteriyor. Umarım en iyi sonuç ortaya çıkar. Şu anda elimizdeki oyuncularla yarışacağız. Bunların bazıları hazır, sonradan gelen arkadaşlar var. "

'O havayı yakalamış değiliz'

"Takım demek, yönetimin, hocaların, personelin, hatta medyanın birlikte olduğu bir takımdan bahsediyoruz. O havayı yakalamış değiliz. İlk maçın şartları farklıydı, bu maç farklı olacak. Lige başladıktan sonra 4-6 hafta içinde takım belli seviyesini gösterir. Giden oyuncularımız olabiliyor, bu yine mümkün olabilir. Şu aşamada maçlarımızı kazanabileceğimizi düşünüyoruz. Sabırlı olup, çok çalışarak, çok isteyerek önümüzdeki maçları kazanmak istiyoruz."

Vida açıklaması

"Vida takıma geldiğinde gitme düşüncesini söylemedi. Konuştuğumuzda takımın parçası olarak çalışacağını söyledi ve öyle. Şu anda gayet iyi, morali iyi. Bizde oynayabilecek değerli bir oyuncu. Geldiğinde orada uyumlu olan iki oyuncu vardı, arkasında kaldı. Transfer şu anda sadece kulüp ile ilgili değil, Vida ile de ilgili. Yazılanların abartılı olduğunu düşünüyorum. Teklif gelmedi, olan biri yok ortada, muhattap yok. En çok konuşulan Vida, hiç konuşulmayan Fabri gitti. Zamana bırakmak lazım."

'Adriano belli değil'

"Adriano'nun durumu daha iyi ama kadroda olup olmayacağı bugünden sonra belli olacak. Tolga Zengin'in kaleciliğiyle ilgili yeni bir şey söylemeye gerek yok. Oyunculuk önce yetenek, sonra moral ile ilgilidir. Tolga'nın bize çok katkı yapacağını düşünüyorum. Pepe fizik olarak kendine iyi bakan bir oyuncu, maçın şartları itibariyle onu değerlendirebiliriz. Ara verdi ama geç bıraktı, erken geldi. Negredo mesela daha az kamp yaptı. Galatasaray maçından beri sakat. Pepe zaten maç oynuyordu, kilosu da yok."

'Negredo idmana geldiğinde sakattı'

"Çok yüksek tempoda oynadığınız zaman 90 dakikaya taşıyabilir misiniz? Fenerbahçe maçından da örnek verebiliriz. Takımlar sonlara doğru düşebilirler. Yorgunlukla beraber hata da gelebilir. Negredo idmana geldiğinde sakattı. 2 hafta dediler, daha fazla dediler, 10 gün sonra idmana geldi. Negredo, Mustafa, Larin, Umut fark etmez. Bazı transferleri giden oyunculara göre yapıyoruz, gitmeyince elimizde fazla oluyor."

'En bilinmeyeni Larin'dir aslında'

"Mario Gomez ile Cenk vardı, Cenk niye oynamıyor deniyordu ama ikisini değiştirerek sezonu bitirdik. Ben hoca olarak her mevkide 4-5 oyuncu olsun isterim, diğerleri beklesin. Negredo da şu anda çalışıyor, kalırsa da duygusal kırılması olmaz, anlaşması var. Negredo'nun maliyeti yüksekse ve satarsan, kulübü de rahatlatırsın ve eline para geçer. Çünkü iyi bir oyuncu. En bilinmeyeni Larin'dir aslında. Biz onları niye aldık? Oynamaları için. Oynayıp taşırlarsa, biz hiçbirinin gitmesini istemeyiz."

"Akhisar'ı tebrik ediyorum. Hem Türkiye Kupası'nı, hem de Süper Kupa'yı aldılar."

Fanatik