Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Sporting’le yarın akşam deplasmanda oynayacakları UEFA Avrupa Ligi’nin kader karşılaşması öncesi oyuncularıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Siyah-beyazlı hoca, oyuncularından Süper Lig’de Galatasaray’la yapacakları derbiyi akıllarından çıkarmalarını istedi.
Kartal’ın yarıştığı tüm kulvarlarda başarıyı hedeflediğine dikkat çeken Güneş’in, “Sporting karşısında bize yakışan bir şekilde mücadele ederek hedefimize ulaşmalıyız. Camiamız bizden Avrupa’da yola devam etmemizi istiyor. Onları mutlu etmeliyiz” diye konuştuğu öğrenildi.

Bu arada tedavilerine devam edilen Gökhan Töre ile Ersan Gülüm’e, Sporting karşısında görev vermeyecek olan Şenol Güneş’in, Quaresma ve Tosic’i ilk 11’de sahaya süreceği belirtildi.

Lizbon’a gidiyorlar

Kartal, Sporting maçının hazırlıklarını sürdürdü. Siyah-beyazlı futbolcular, Teknik Direktör Şenol Güneş yönetimindeki idmana ısınma ve istasyon çalışmalarıyla başladı. Dar alanda kontrol pas çalışmasıyla devam eden antrenmanın taktik programı ve çift kale maçla sona erdiği aktarıldı. Sporting maçının İstanbul’daki hazırlıklarını tamamlayan Beşiktaş bugün özel uçakla Lizbon’a gidecek.

(Milliyet)