Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.
Güneş yaptığı açıklamada; 

Karşılaşmayı değerlendiren Güneş; “Biz futbol oynamaya çalışıyoruz. Oynadığımız oyundan zevk alamaya çalışıyoruz. Kazanmak için oynuyoruz. Bazen hatalarımız oluyor ama doğrularımız daha fazla. Avrupa’dan elendik onun üzüntüsü var. Ne olursa olsun herkes takım için oynuyor. Hepsi iyi niyetli karakterli oyuncular. Zaman zaman haksızlığa uğruyoruz. Baskıların etkisi altında kalsaydık sahada oynayamazdık. İyi takımla oynadık. Hak ettiğimiz 3 puandı. Bazen böyle maçları kaybettik. Futbol böyle şey. Herkesin doğrularının farklı olduğu oyun. Sadece işimizi yapmaya çalışıyoruz ama üzüntümüz hala devam ediyor. Futbol büyük hataları kaldırmıyor. Tolga ve Günay’a geçmiş olsun diyorum. Böyle bir puana ihtiyaç vardı.” dedi.

Kaleci transferi ile ilgili soruya Güneş; “Isıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar. Her maç öncesi kaleci alacağız, Ospina falan. Bu belli bir şey zaten, kaleciye ihtiyacımız var. Stoper diyorlar. Allah’tan çocuklar bundan etkilenmedi. Türkiye’de doğru yanlış yok, yorum var. Sporting maçından ne fark var? Doğru eleştiriler yapmak gerekir, bazıları çıkar için yapıyor” dedi.

Tolga Zengin ve Günay Güvenç hakkında açıklama yapan Güneş; “Beni mutu eden biz takımız. Büyün oyuncular elinden geleni yaptı. Gökhan idman eksikliği ile oynadı. Tolga sakatlanmasa belki bugün oynayacaktı. Günay’ı da kaybedebilirdik. Oyuncularımı göğüs geriyor ama zaman zaman etkileniyoruz. Bu da eksiğimiz” dedi.