Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 4-3 kazandıkları Trabzonspor maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. 

Gözden kaçırmayın

Tayfur Bingöl adım adım hayaline kavuşuyor Tayfur Bingöl adım adım hayaline kavuşuyor

"Futbolla ilgili konuşmama gerek yok. Herkes izledi, gördü. 61 puana ulaştık burada. Geçen sene de burada kazanarak şampiyonluk yoluna girmiştik. Bugün de inşallah öyle olur. Oyuncularımla gurur duyuyorum. 1-1'den sonra panikledik. Trabzonspor da iyi işler yaptı. Biz de çok hatalar yaptık. Böyle olursa Lyon maçı da çok zor olur. 3 gol yiyorsak geriye düşüyorsak işimiz daha zor olabilir. Biz daha uyumluyuz. Trabzonspor iyi yolda, teknik direktörüyle başkanıyla, tesisleriyle. Maç berabere bitseydi çok da üzülmezdim. Şans bize güldü bugün.

"Çok güvenli oynadık. Çok klas takımdık. Hem sağdan hem soldan hem de ortadan geldik, Sadece beceri eksiktti. Tosic'in çıkışında bir kayıp oldu. Sonra geri çekildik ve golü yedik. 2. golde yine geri çekilip golü yedik. Dusko bugün istekliydi ama çok hatalı işler yaptı. İyiler var tabii ki. Ama önce eksikleri düzeltmemiz gerekiyor.

"Gollerde ayrım yapmıyorum ama ambiyansı çok beğendim. Güzel bir zemin, iyi bir taraftar. Trabzonspor'un da mutlu olması lazım. 2. yarının en başarılı takımı. Daha önce bu statta gol yememişlerdi ama bugün 4 gol yediler. Bütün bunlar yaşanması gereken durumlar.

Quaresma'nın sakatlanıp oyundan çıkması için: "Oynayınca ağrısı arttı. Bakacağız durumuna. Değişiklik yapar mıyız, olabilir. Defansif olarak rakibin baskısına göre bazı değişiklikler olabilir. Daha sis var, uçak gelmedi diyorlar. Lyon maçını yarından itibaren düşüneceğiz.