Şenol Güneş'ten Hıncal Uluç'a gönderme!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 'Marka ve Spor Zirvesi 2017'de konuşma yaptı. Siyah-beyazlı takımın teknik direktörü, önemli itiraflarda bulunurken, çarpıcı açıklamalar yaptı. İşte Şenol Güneş'in açıklamaları....

FUTBOL 10.11.2017 - 15:45 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

FENERBAHÇE MAÇI İTİRAFLARI

Zaman zaman patlamalarım olur ama içime atıyorum. Görüntülerim gergin oluyor. Fenerbahçe maçında olan, gergin maçtı. Penaltı, gol her şeye olumsuz sözlere bir şey demedim. Ama inanın orada ne dediğimi hatırlamıyorum. Basit bir faulde hakemin niyetini okuyarak yanlış yaptım ve sinirlendim. 'Artistik yapılan bir faulü nasıl verdin' diye sinirlendikten sonra arkamı dönüp söylediklerimi hatırlamıyorum. Sonra bunu izledim ve üzüldüm. Ceza aldım, ben kendime de ceza verdim. Üstelik de söylediklerimi hatırlamıyorum. 10-15 gün bu olay konuşuldu. Sonrasında çok fazla ceza almamı isteyenler oldu. Ceza aldığım maçta puan kaybettik. Daha fazla ceza alıp, daha fazla konuşmak istiyorlar. Artık aklımıza kötü söz gelince numara koyarız. Mesela 101, 102 diyeceğiz. Hem kötü söz, hem de ceza almamış oluruz. 

***

"SÜREKLİ PARA KONUŞULUYOR"

Bizde insanların aldığı paralar çok konuşuluyor. Milli Takım'da prim konuşuluyor. Herkes muhasebeci oldu. Bizim işimiz taraftarı memnun etmek. İşini yapıyorsa bırakın alsın. Biz işimizi iyi yapmalıyız. Oynarken önce kendimiz keyif almalıyız. Kaybedince dünyamız yıkılıyor. Hayatımız devam ediyor, bu yanlış. Fanatizm öne çıkıyor. İşin aktörleri yerine dış etkenler de para kazanmak istediği için biraz karışıklı var. Daha profesyonellik oturmadı. Sağlıktan girdi, teknolojiden girdi. Buralardan yeni aktörler girdi ve ülkemizde şu an sorunlar var.

***

ŞENOL GÜNEŞ'TEN HINCAL ULUÇ'A GÖNDERME

Türk futbolu için tespit yapıyoruz ama bunları çocuklar da biliyor. Her şeyi herkes biliyor. Zaten Hıncal Uluç da her şeyi biliyor. Ben oyuncuyken kamplara gelip akıl veriyordu, şimdi evden veriyor. Ona çıksın malzeme, büyük bir ağabeyimizdir. İçerik olarak boştur ama güzel yazar. İçimden geldi, patlak verdim.

***

"YÖNETİM İLE ARASI KÖTÜ" İDDİALARINA NET YANIT

Başarı birlikte gelir, ekip ruhuyla gelir. Her çalgının ayrı bir önemi var. Herkesin katkı yapması gerekiyor. Birçok şey yazılıp, çiziliyor. Gazetelere söylüyorum anlamıyorlar. Transferleri yönetimler yapar. İş yerinde kararı kim verir, yönetim kurulu verir. SEO'su Genel Müdür'ü yok mudur? Vardır. Size uygun oyuncu varsa söylersiniz, yönetim de uygunsa alır. Ben çok iyi oyuncu bulursam yönetim alamazsa ne olacak? Parasını ben mi vereceğim, hayır. Yönetim verecek, başkan verecek. Yönetim oyuncu aldı ama ben, oyuncuya inanmıyorum, güvenmiyorum! Tabii ki söyleyeceğim. 

Kampı da başkan yapar. Ben bir yere gitmek isterim ama başkan parasını karşılayamazsa ne olacak? Çin seyahati doğru ama kamp olarak sıkıntıları söylüyorum. Yine söylüyorum. Konuşacağız, fikrimizi söyleyeceğiz. 'Hoca bunları istemedi' diyorlar. İstemediğim olabilir, daha çok istediğim olabilir ama kimin çok istediği oluyor ki? Önemli olan ortak noktada buluşmak. Hocanın, başkanın, oyuncunun yeri bellidir. fikirlerimi söylerim ama bu 'Ben haklıyım, sen haklısın kavgası' değil. Çin için bir kavgamız yok. Kulüp için ekonomiyi de düşünüyorum. Türkiye'nin siyasette, ekonomide, futbolda her şeyi aşabilecek gücü var. Biz yokluktan buralara geldik. Biz yaparız ama kısır kavgalara girmişiz. Tartıştığım oyuncu vardı ama şimdi yanına bile gitmiyorum, konuşulmuyor bile bu olay. 

***

Kaynak: Sporx

Gelişmelerden Haberdar Olun

@