Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Dusko Tosic, Lyon maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Güneş, UEFA'nın verdiği cezaya büyük tepki gösterirken, Lyon Başkanı ve yönetimini de topa tuttu!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Dusko Tosic, Lyon maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Toplantı Tosic'in açıklamaları ile başladı.

Tosic'in açıklamaları şöyle;

Çok önemli bir maça çıkacağız. Yüzde yüzle oynamalıyız. Taraftarlarımız yanımızda olacak. Tarihi bir sonuç almak istiyoruz. Marcelo önemli bir oyuncu ama geniş bir kadromuz var. Sahaya çıkanlar ellerinden geleni yapacaklar. Lyon’un hızlı oyuncuları var ama onları durdurabiliriz. Hocamız bize yapmamız gerekenleri anlatıyor.

Şenol Güneş'İn açıklamaları şöyle;

Futbolun dışına çıkmayacağız

Yarın çok önemli bir maç oynayacağız. İki iyi takımın maçı olacak. Oyunun her iki yönünü de iyi oynayarak kazanabiliriz. Bırakalım futbolcular saha içinde yapabileceklerini göstersin. Fair play içerisinde bir maç olsun. Futbolcularıma güveniyorum. Yarın sevinmek için olağanüstü gayret gerekiyor. Taraftarımızın da her zamanki fair play içinde destek olmasını bekliyoruz. Taraftarımız tüm enerjisiyle, 'rakibin provokasyonlarına gelmeden' bizi sonuna kadar desteklemeli. Biz futbolun dışına çıkmayacağız. UEFA terazinin bir tarafına baskın basmıştır. Şiddet varsa ceza alınmalı, caydırıcı da olmalı. Ama ceza verirken haksızlık yapılırsa, zararı daha büyük olur. UEFA'nın terazisinde Lyon ağır basmıştır. 50 yıl içinde görmediğim haksızlığı, yanlışlığı burada görmüş olabilirim. UEFA'nın terazisinde Lyon ağır basmıştır. 50 yıl içinde görmediğim haksızlığı, yanlışlığı burada görmüş olabilirim.

Boynumuzdan assalar bile teslim olmayacağız

UEFA, Lyon adına 1 gol şimdiden atmıştır. Ama biz yarın o golü de çıkartmak için uğraşacağız. Taraftarı biz almadık. Taraftarı alan sen, saha senin sahan. Cezanın veriliş zamanı tartışmaya açıktır. Ben bunu seneryonun bir parçası olarak görüyorum. Bunun mantığı yok. Bizi boynumuzdan assalar bile teslim olmayacağız. Canımızı çıkarmaya çalışsalar da teslim olmayacağız. Bu karardan kazanan taraf Lyon'dur. Kaybeden Beşiktaş ve futboldur.

Bütün maçlar seyircisiz oynansın!

Gözden kaçırmayın

Cabral tamam sıra Sporting Lisbon'da Cabral tamam sıra Sporting Lisbon'da

Aboubakar ve Marcelo cezalı, Ömer sakat. Her oyuncumuz önemlidir. Önemli olan oynayanların en iyisini yapmalarıdır. Şartlar ne olursa olsun sabırlı şekilde oynayacağız.Politik lafını kullanmak istemiyorum. Oğuzhan'a bir şey atılırken oyuncumuz yere yatsaydı maç tatil olurdu. Lyon’un baskıdan kazançlı çıktığını düşünüyorum. Oynanmamış maçın cezasını aldık. O kadar bilet satıp para kazanacaksın, e satma. Bütün sorumluluk onlara ait. Bak ne yaptılar? Yarın taraftar getirmiyorlar! Bütün maçlar seyircisiz oynansın, hiç olay olmasın tribünlerde.

Önümüze bomba koydular!

Caner ve Demba Ba yüksek tempolu maçta verimi soru işaretli olan oyuncular. Her geçen gün Caner üstüne koyuyor. Caner'in kadroya girme olasılığı fazla ama düşündüğümüz düzeyde olsa bunları konuşmazdık. Maçı kazanmak için oyuncu kaybetmeyiz. Düşünün ki yarın 10 tane Fransız sahaya birşeyler atacak, cezayı biz alacağız. Lyon'la aynı ceza geldiği zaman ben UEFA'nın samimi olduğunu düşünmüyorum.Önümüze bir bomba koydular! Lyon başkanı 'iki takım için de doğru karar' demiş ama biz saf değiliz. Biz orada ikinci takım değildik, üçüncü takımdık.