Şenol Güneş'in, çok konuşulan Quaresma transferi hakkında yorumu net: İdman ve ilişkilerinde sıkıntılar olduğu söyleniyor, soruyorum kimse net yanıt vermiyor. Eğer alınırsa ve böyle çıkarsa gereğini yaparım!

Gözden kaçırmayın

Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım

Beşiktaş’ın transferinde her konuda anlaşma sağladığı ve önümüdeki günlerde kampa katılacak olan Quaresma, hakkında teknik direktör Şenol Güneş önemli açıklamalar yaptı: “Quaresma’yı futbolcu olarak tartışmak yanlış. Ne yaptığını bilmiyorum o dönem. Kendisi gelmek istedi. Demek ki, davranışlarında bir sıkıntı olmuş. İdman ve ilişkilerde sıkıntılar olduğu söyleniyor, soruyorum net cevap veren olmadı. Her oyuncu benim için önemli ve değerlidir, farkı kişisel yeteneklerdir. Davranış olarak kendine ve takıma zarar veren hiçbir oyuncuyu istemem. Herkes katkı verip ekibin parçası olacak. 

2Sorunlu adam almam’

“Ne ben, ne oyuncu takımın üstünde olamaz. Ben davranışlarına kefil olamam. Ama alınır da gelirse böyle sorun çıkarsa gereğini yaparım. Böyle davranış sorunu varsa bile bile alınmasına karşı çıkarım, sadece bu oyuncu için değil, her futbolcu için bu geçerli. Alacağımız futbolcu en az zarar veren, yüksek verimlilik ile gelmeli. Transfer yapmadan, her şeyini araştırıyoruz.”