Teknik Direktör Şenol Güneş, takıma henüz adapte olamayan ve performansıyla kafalarda soru işareti yaratan Alvaro Negredo ile ilgili şu tespiti yaptı; "Benim golcüm sabit durmaz"

Beşiktaş’ın büyük umutlarla renklerine bağladığı Alvaro Negredo’nun antrenman ve maç performansı kafalarda soru işareti yaratıyor. Teknik Direktör Şenol Güneş’in, yönetime sunduğu “Ne yapın edin, Aboubakar’ı takımda tutun” raporuna rağmen, bütçe sıkıntıları nedeniyle İspanyol oyuncuda karar kılınmıştı. Bu transfer nedeniyle hücumda farklı bir sisteme gitmek istemeyen Güneş’in, takımın oyun felsefesine alışana kadar Negredo’yu yedek tutma kararı aldığı belirlendi.

***

Sezona iyi başlayan Cenk Tosun’un performansından memnun kalan deneyimli teknik adam, Negredo’yu milli maçların ardından takıma monte etmeye çalışacak. Bursaspor maçında oyuna sonradan aldığı İspanyol golcünün futbolundan hiç memnun kalmayan Teknik Direktör Şenol Güneş, Negredo’nun eksik yönlerini İspanyol yardımcısı Miquel Piero’ya anlattı.

***

Negredo’nun takıma uyum sağlama sürecinde, bu oyuncuyu Piero’ya teslim eden siyah - beyazlı teknik adamın, “Sen benim forvetlerden ne istediğimi ve nasıl futbol oynattırdığımı çok iyi biliyorsun. Benim golcülerim yerlerinde sabit durmaz. Rakip savunma oyuncularının çıkmasına müsaade etmez. Bir an önce takıma uyum sağlamalı” uyarısında bulunduğu öğrenildi.

***

Beşiktaş’a geç geldiği için maçlarda fazla süre alamayan Negredo’nun da, sisteme yabancılık çektiği için bazı sıkıntılar yaşadığını teknik heyete ilettiği bildirildi. İspanyol golcünün teknik heyete aynı zamanda “Lige verilen ara benim için de çok iyi olacak. Bir an önce takıma alışmam gerektiğini biliyorum. Takım arkadaşlarım ile uyumum kısa bir süre sonra çok daha iyi olur” dediği bildirildi.

***

Takımı tebrik etti

Teknik Direktör Şenol Güneş, Bursaspor maçı sonrası tüm takımı tebrik etti. Görev veremediği oyunculara da endişelenmemeleri gerektiğini ve mutlaka şans bulacaklarını söyleyen deneyimli hocanın, “Biz bir takımız. Herkes bu takımın bir parçası. Kimse merak etmesin zamanı gelince herkes forma giyecek. Şu an lige yeni başladık. Bazılarınız takıma geç geldi. Takım ahengi konusunda bazı eksiklikler olduğu için yenilere yeteri kadar şans tanıyamaık. Milli ara bizim için bu anlamda çok iyi olacak” diye konuştuğu bildirildi.

Öte yandan süre alamadığı için maçtan sonraki sinirli tavırları dikkatlerden kaçmayan Tolgay Arslan ve Medel’e de, teknik heyetin moral verdiği ortaya çıktı.

***

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın gündemindeki iki forvet! Başkan açıkladı Beşiktaş'ın gündemindeki iki forvet! Başkan açıkladı

Kaynak: Milliyet