Şenol Güneş formsuz!

Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Ntvspor'daki 'Spor Servisi' programında gündemi değerlendirdi. Beşiktaş'ın Başakşehir mağlubiyetini değerlendiren Demirkol, "Şenol hocanın formsuz olduğunu düşünüyorum. Bir oldu, iki oldu, sonunda üç olmasına

GÜNDEM 01.05.2017 - 12:06 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Mehmet Demirkol, Başakşehir-Beşiktaş mücadelesini değerlendirdi. Şenol Güneş'in Başakşehir karşısında formsuz olduğunu söyleyen Demirkol, Volkan Babacan'ın bu maçta oynamasını sorguladı ve PFDK üyelerini de ağır şekilde eleştirdi. 

"Şenol Güneş formsuz"

İlk maçın 43 dakikasında Emre çıkana kadar ne oynandı... O zaman 1 attılar, şimdi 3 attılar. Emre oyundaydı. Ben Şenol hocanın formsuz olduğunu düşünüyorum. Bunu tahmin edebilirdi. Ben hep bu takımın yıldızının Şenol Güneş olduğunu söylüyorum. İki buçuk savunmacıyla güzel bir oyun oynatıyor. Bu kolay değil. Bu oyunun kırılganlığından da yararlanmak son derece mümkün. Abdullah Hoca ne diyor, 'Kompakt oynadık, herkes her taktiğe uydu. Beşiktaş'ın kırılganlığından yararlandık' diyor. 

Beşiktaş'a baskı yapmaya çalışan ilk takım Başakşehir değil. Bunu 10-15 dakika yapanlar oldu, başarılı da oldular. Başakşehir bunu 40 dakika yaptı. 

"Şenol Güneş hiçbir şey yapmadı"

Şenol Güneş de buradan pas istasyon sayısını artırarak bu işten kurtulabilirdi. Şenol hoca bunu yapmadı. Bir oldu, iki oldu, sonunda üç olmasına rağmen Şenol hoca hiçbir şey yapmadı. Baştan bir plan yapmadı, maç içinde de planını çok geç değiştirdi. Takımına çok güvenmiş olabilir. 

Cengiz Ünder, Marcelo'yu adeta paralize, felç etti. Mükemmel! Altınordu'dayken de takip edilen bir oyuncuydu. Bu kadar ilerleme kaydedebileceğini ben tahmin etmemiştim. 

"Avrupa maçları bozdu"

Beşiktaş, Avrupa'dan elendiği anda ritmi bozuldu. Quaresma'ydı, Adriano'ydu. Bunlar Avrupa'yı her zaman daha çok önemser. Oğuzhan için bile 'Roma'ya mı gidecek, nereye gidecek' deniyor. Final oynamayı düşünmez mi?

"Başakşehir her maçı aynı değil"

Abdullah Avcı'nın gelecek hafta takımının ne oynayacağıyla ilgili şüphesi vardır. Akhisar maçında pas yapamadılar. Mossoro, Beşiktaş maçında koşuyor ama Rize maçında koşmuyor çünkü o maçı 13 kişi seyrediyor. 

"Fener ve Başakşehir"

Türkiye'de Beşiktaş'a ters gelecek iki takımla üstüste oynayacak. Biri yaptığı hücumla Başakşehir, diğeri de savunmayla Fenerbahçe.

"Volkan Demirel'i de Milli Takım'a çağırısınız!"

Volkan Babacan'ın cezası içine sinen var mı? Ben bu Disiplin Kurulu'ndaki insanları anlamıyorum. Utanmıyor musunuz bu kararları almaya? Hukuk bilmek, spor bilmek gerekmez mi bu görevi yapmak için... Soruyorum: Profesyonel Disiplin Kurulu'nda ofsayt bilmeyen adam yok mu? Ben biliyorum ondan soruyorum. Seçilenlerin kriterini söyleyeyim sana. Yukarıdan gelen kararlara sorgusuz sualsiz imza atanlar seçilir. Bunun garantisini verirsen seçilirsin o kurula. Bakalım Volkan Babacan Milli Takım'a çağrılacak mı? Teknik heyet ne diyecek bu olanlara? O zaman Volkan Demirel'i de çağıracaksın!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@