Şenol Güneş, final öncesi açıklamalar yaptı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Konyaspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, yarın oynanacak Süper Kupa finali öncesinde basın toplantısında konuştu. Şenol Güneş, Talisca konusunu da yorumladı

FUTBOL 05.08.2017 - 20:53 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Şenol Güneş, kupayı istediklerini belirtirken, "Yeni bir sezona başlıyoruz, Samsun gibi büyük bir şehrimizde. Sezonun tüm takımlara hayırlı olmasını diliyorum. İlk resmi maçımızı oynayacağız. Hazırlık döneminde hiç kazanamadık, umarım resmi maçlara kazanarak başlarız. Her geçen gün iyiye gidiyoruz. İdmangücü'ne sempatisi olan iki hocayız biz, felsefemiz o açıdan benziyor. " dedi.

***

Gökhan Gönül, Atınç Nukan ve Talisca'nın yarın forma giyemeyeceğinin altını çizen Güneş, sözlerine "Pepe bizimle çok az çalıştı. Negredo daha dün geldi. Yeniler gelebilir, gidenler olabilir. Bahanelerle kendimizi kurtaramayız" ifadeleriyle devam etti.


"TALISCA SORUNU ÖNEMLİ BİR PROBLEM DEĞİL" 

Talisca'nın bonservisini elinde bulunduran Benfica tarafından geri çağrılmasını da değerlendiren Güneş, "Talisca bildiğim kadarıyla önemli bir problem değil. Onlar, 1 yıl sözleşmesi kalacağı için baskı yapıyor diye düşünüyorum. Baskı yaparak onu gelecek sezon satmayı planlıyorlar. Kiralık da olsa sonuçta bizim oyuncumuz. Salı gününe kadar halledilir diye düşünüyorum. Yetenekli bir oyuncu, dünya çapında bir oyuncu olmasını beklerim, öyle yetenekli bir oyuncu" dedi.

***

MIRCEA LUCESCU VE MİLLİ TAKIM...

72 yaşındaki Rumen teknik direktör Mircea Lucescu'nun A Milli Takım'ın başına geçmesi ile ilgili de konuşan Güneş, "Benim beklentim, Türk antrenöre gidilmesiydi. Ama yabancılar içinde de Lucescu'nun doğru olduğunu düşünüyorum. Kısmet değildi Milli Takım. Lucescu, Türkiye'de iki büyük takımda çalıştı. Kritik maçlar var. Ben iki işi yapmayı doğru bulmadığımı, kararı başkanın vereceğini, ama mutlaka zorlarlarsa gelebileceğimi söyledim. Yine yardımcı olurum. Lucescu'ya başarılar diliyorum. Başarılı olacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

***

Kaynak: HT Spor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@