Hırvat hoca, sağ topuğunda yırtık saptanan Cenk'te ikinci bir minik yırtık daha tespit edilmesi üzerine, "Düzelmeden asla forma giyemezsin. Çünkü zor günler bizi bekliyor" dedi.

Beşiktaş'ta sakatlığı nedeniyle uzun süredir takımdan ayrı kalan Cenk Tosun'a, teknik direktör Slaven Bilic sahip çıktı.. Adana Demirspor ile oynanan kupa maçında sakatlanan ve sağ topuğunda yırtık saptanan Tosun'un çekilen MR'ında ilk yırtığın büyük oranda iyileştiği, ancak küçük bir yırtık daha olduğu kaydedildi. Hırvat çalıştırıcı Slaven Bilic'in yıldız futbolcu ile bir görüşme yaptığı ve "Acele etme, sakatlığın tamamen düzelmeden dönme. Zaten dönsen de seni oynatmam, bu riske girmem. Çünkü gelecek 1 ay inanılmaz bir maç temposu içine gireceğiz, o dönemde sana fazlasıyla ihtiyacım olacak" ifadelerini kullandı. 

Gözden kaçırmayın

Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü

 

Müfettişler devrede 


Bu arada Beşiktaş'ın hesaplarını inceleme altına alan UEFA müfettişleri; devre arasında yapılan Daniel Opare, Alexandre Milosevic ve Tolgay Arslan transferlerinin yanı sıra sözleşmeleri yenilenen futbolcular için hazırlanan ödeme planını da inceleme altına aldı. UEFA müfettişlerinin özellikle tek tek futbolculara ödenen rakamları inceledikleri; Kerim, Cenk Tosun ve Mustafa Pektemek'e ödenmesi taahhüt edilen rakamların müfettişlerin raporlarına, standartların biraz üzerinde olarak yansıdığı iddia edildi.