"Günay, Mersin'in 150 bin Euro'luk alacağına karşılık senet imzalayıp 500 bin Euro'luk teminata 'Evet' demiş. Tekrar bize geldiğinde maddi sıkıntılarla boğuşuyordu"

Tolga Zengin ve Cenk Gönen'in yokluğunda Beşiktaş'ın kalesi için tek natif olarak kalan Günay Güvenç, Temmuz ayında Mersin İdman Yurdu'na kiralanmış, Eylül'de ise hiç oynamadan Beşiktaş'a dönmüştü.

İşte Ahmet Nur Çebi'nin ağzından genç kalecinin bu süreçte yaşadıkları:

"Günay Güvenç, Mersin'in 150 bin Euro'luk alacağına karşılık senet imzalayıp, 500 bin Euro'luk teminata 'Evet' diyerek sözleşmesini feshetmiş. Bunu ne cesaretle yapmış anlayamadım. Senetleri Ocak ayına kadar kendisi ödedi. Geri döndüğünde yanıma çağırıp, 'Sana çok kızgınım. Bu rahatlığı nereden buldun?' dedim. Günay 'Geleceğimin Beşiktaş'ta olduğuna inanıyorum. Her şeyde bir hayır vardır' yanıtını verdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması

"YANLIŞ YAPTI, ADAM OLMAK ZORUNDA"

Ben de 'Her şeyi göze almışssın, tamam' karşılığını verdim. Yöneticimiz Mete Vardar'a da Günay Güvenç'in büyük yanlış yaptığını ve mutlaka adam olmak zorunda olduğunu belirttim. Kalacak yer, günlük hayattaki giderleri konusunda sıkıntılıydı. Sağ olsun Mete onunla çok ilgilendi. Günay, beni gördüğünde hemen başını önüne eğer. Büyük sıkıntılar yaşadı ama şu anda aylık maaşı 10 bin Euro. Senede 150 bin Euro civarında kazanıyor."