Karabük maçında beklentilerin altında kalan Demba Ba'ya, yönetimden moral desteği geldi. İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi'nin, Senegalli'ye “Sosa ve sen şampiyonluk yolundaki güvencelerimizsiniz. Özellikle senden, kalan 6 haftada üst düzey performans bek

Beşiktaş'ın geçen hafta Karabükspor’u 2-1’lik skorla geçtiği mücadelede takımına fazla katkı sağlayamayan Demba Ba için yönetim devreye girdi. Önceki haftalardaki formsuz görüntüsünü Kasımpaşa maçında attığı golle geride bırakan Senegalli’nin tekrar düşüşe geçmesinden çekinen İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, bu konuyla ilgili olarak teknik direktör Slaven Bilic’le özel bir görüşme yaptı. 

Hırvat çalıştırıcıya, “Kendisine anlayış gösterip özel izin verdik. Bunun dışında bir sorunu mu var?” diye soran Çebi’nin, Bilic’ten, bu konuda olumsuz yanıt aldığı öğrenildi. Bu görüşmenin ardından bu sefer Demba Ba’yla temas kuran deneyimli yöneticinin, golcü yıldıza moral desteği vererek, “Sen ve Sosa, Avrupa’nın üst düzey takımlarında görev yaptınız. Özellikle senden, kalan 6 haftada üst düzey performans bekliyorum. Bize şampiyonluğu sen getireceksin” dediği öğrenildi.

Gözden kaçırmayın

Rachid Ghezzal 9 hafta sonra gol attı Rachid Ghezzal 9 hafta sonra gol attı

Senegalli garanti verdi

Ahmet Nur Çebi’nin bu sözlerinin ardından konuşan Demba Ba’nın ise, “Merak etmeyin. Takım olarak şampiyonluk için elinden geleni yapıyoruz. Futbolda oyuncuların bazen düşüş yaşadığı dönemler olabiliyor. Ama ben kalan 6 maça daha iyi hazırlanıp ilk lig şampiyonluğumu Beşiktaş’la yaşayacağım” cevabını verdiği bildirildi.