Sen 'Ba'na lazımsın

Demba Ba ile özel olarak görüşen Hırvat teknik adam, "Önce Brugge, sonra F.Bahçe. Bu zorlu periyotta senin liderliğine ve gollerine ihtiyacım var" diye konuştu.

FUTBOL 11.03.2015 - 06:02 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta tüm gözler yarın deplasmanda oynanacak Club Brugge maçına çevrilirken, teknik direktör Slaven Bilic de son haftalarda formsuz olan silahı Demba Ba'yı motive etmek için özel görüşmeler yapıyor... Başkan Fikret Orman'ın, "Demba Ba iyi-hoş çocuk ama, son haftalardaki performansını beğenmiyorum" açıklamasının ardından harekete geçen Hırvat hocanın, Senegalli yıldız ile önceki gün 15 dakika baş başa görüştüğü öğrenildi. Slav en Bilic'in bu konuşmada tecrübeli oyuncusunu, "Çok kritik bir virajdayız. Bir yanda Brugge maçları, ardından F.Bahçe derbisi. Her ikisinde de sana çok ihtiyacım var. Performansınla ve gollerinle yeniden takımın lideri olmanı istiyorum" diyerek motive ettiği belirtildi. Senegalli yıldızın da, takım olarak yoruldukları için ritim tutturamadıklarını belirterek; Brugge maçları ve F.Bahçe derbisinde bu sıkıntının yaşanmayacağının sözünü verdiği ifade edildi. 

 

1.5 milyon TL prim 


Bu arada Brugge maçı öncesi Beşiktaş yönetimi de kesenin ağzını açtı. Liverpool'u eleyen futbolculara, UEFA'dan 200 bin euro gelmesine rağmen 400 bin euro (1.1 milyon TL) dağıtan yönetimin; Brugge'ün elenmesi durumunda ise 1.5 milyon TL'lik prim dağıtacağı öğrenildi.