Stimac’ın gidişiyle birlikte pota altında oluşan boşluğu Augusto Lima ile doldurmaya çalışan Beşiktaş doğru bir hamle yaptı düşüncesindeyim. Oyuna yön veren, yerleşik savunmalara karşı oynayan bir takımın sırtı dönük oynayabilen ve oldukça etkili olan bir uzununun olması ne kadar doğruysa, bu sene şutör bir takım ve daha çok forvetler üzerinden oynamaya çalışan Beşiktaş’ın da atlet ve daha çabuk bir uzununun olması gayet mantıklı.

***

Gelelim Semih Erden’e Ve Semih Erden’in Getireceklerine

Augusto Lima ile çok iyi bir ikili olmayı vadediyorlar bir kere bu yazılsın bir kenara. Semih Erden’in Milli takımda çok iyi yaptığı boş adama pas çıkarma işi Beşiktaş’ın kritik hücumlarda nefeslenmesine yardımcı olacaktır ve bu hücumlarda o pası almaya aday en önemli oyuncu Augosto Lima olacaktır.

***

İkili Oyunlar Kadar Takım Oyununu da Yükseltir

Semih Erden kritik yerlerde gizli kahraman olur. Değişen, gelişen, tecrübe kazanan ve iyi anlaştığı Koç Ufuk Sarıca’nın da etkisi ile takımı bir arada tutan çimentolardan biri olur. Kısa vadede ise sakatlığı bulunan Earl Clark’ın yerini doldurur.

***

Earl Clak Ve Ryan Boatright Döndüğünde…

Earl Clark pota altındaki yerini Ryan Boatright ise topun arkasındaki yerini aldığında, Beşiktaş Semih Erden’in de katılımıyla çok daha iyi bir takım olacak. Bu sene çok daha fazlasını hayal edebiliriz eğer işler yolunda giderse.

***

Son olarak Semih Erden gibi bir değeri tekrar Türk basketboluna kazandıran Koç Ufuk Sarıca ve Beşiktaş’ımıza teşekkürler…

***

Gökhan Özdemir / Kartalbakışı