Seba bugün başkan olsaydı o şube kapatılır mıydı?

Selçuk Aytekin’in moderatörlüğünü yaptığı S Sport’ta yayınlanan Sabah Sporu Extra programında Radyospor Genel Yayın Yönetmeni Barış Ertül, spor gündemini değerlendirdi. Beşiktaş'ın bazı amatör şubeleri kapatmasıyla ilgili görüşünü bildirdi.

GÜNDEM 30.06.2017 - 16:04 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Ertül'ün açıklamaları şu şekilde:

Beşiktaş’ta bazı şubeler donduruldu. Yönetici sadece Amatör Şube Sorumluluğundan istifa ediyor. Görev yaptığı tanım kalmıyor. Yönetecek şube olmayınca mecburen bu oluyor. Erdal Karacan, yöneticilikten istifa etmedi.

***

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray elbette yarışmacı takımlar. Ama bunlar ve bunlardan daha önemli olan Türk sporunun lokomotifi olarak sporcu yetiştirmek, gençlere spor yaptırmak ve ülkeye faydalı sporcu yetiştirmektir. Asıl görevleri bu olması lazım. Para, kupa kazanabiliyor muyuz? Kapatma, geçici kapatma. Şartlar bugün böyle. Biraz donduruyoruz. Yönetimler zarar ediyor bir de yıpranıyoruz deyip, donduruyorlar. Tamamen yönetimin kendini düşünerek yaptığı bir harekettir.

***

Süleyman Seba bugün başkan olsaydı o şube kapatılır mıydı? Ne kadar paraya ihtiyaçları olursa olsun, kapatır mıydı? Buna cevap versinler, ondan sonra da Seba’nın duruşunu konuşsunlar. Şubeyi küçült, biz sporcu yetiştireceğiz, böyle yarışacağız bizden şampiyonluk beklemeyin diyebilirler. Bu şubelerde böyle bir planlama yaptık diyebilirler. Ama Beşiktaş forması buralarda olacak diyebilmeliler. Şubeler küçülebilir, kupa alamayabilir ama kapanmamalı.

***

Kaynak: Ajansspor