Scout'un Belçika Kodu Alpaslan

Beşiktaş'ta scout ekibi Avrupanın çeşitli bölgelerinde futbolcu taraması yaparken Belçika'da yakından takip edilen isim genç Alpaslan

ÖZEL 09.12.2013 - 11:20 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Genç yetenekli futbolcuların peşine düşen Beşiktaş'ın bir diğer hedefi Belçika'da top koşturan Alpaslan oldu.

Kadrosunugüçlendirmek adına Önder Özen ve ekibi önderliğinde genç yıldızarayışında olan Beşiktaş takımının bir diğer hedefi Belçika'da StandartLiege forması giyen genç futbolcu Alpaslan Öztürk oldu.

Belçikadoğumlu olan 1993 doğumlu gurbetçi futbolcu için nabız yoklamayabaşlayan Beşiktaş'ın transferi için çalışmalara başladığı öğrenildi.

Futboladoğduğu ülkenin takımı olan Germinal Beerschot altyapısında başlayıp,İngiliz ekip Birmingham City altyapısına transfer olan Alpaslan, osezonun sonunda yeniden Belçika'ya Beerschot takımına dönmüş ve gittiğitakım da küme düştüğü için Standard Liège takımı ile 5 yıllık sözleşmeimzalamıştı.

Futbola sol bek ve ön libero olarak başlayan gençfutbolcu daha sonra sağ bek mevkisinde forma giymeye başladı. BelçikaU18, U19, U21 Milli takım formalarını giyen Alpaslan, Türkiye U18 ve U20formalarını giydi. Hala Türkiye Milli takımı için top koşturanAlpaslan, gösterdiği performansla dikkatleri çekmeyi başarmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@