Spor spikeri Alp Özgen, KartalBakışı.Com'a açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın Türkiye Kupası mağlubiyeti ve kadro planlaması hakkında açıklamalarda bulunan Alp Özgen şu ifadeleri kullandı:

 

-Öncelikle Beşiktaş'ın Türkiye Kupası mağlubiyeti ile başlayalım. Trabzonspor ve Fenerbahçe'den sonra Beşiktaş da veda etti. Sizce bunun sebebi ne?

 

Bence sorun kupanın statüsü. Galatasaray da kaybediyordu az kalsın. Ekonomik destek almadığı sürece kaybedecekler. Kupayı ciddiye almıyor takımlar. Tüm takımların ciddiye alabileceği bir statü koymalı Federasyon. Maç başı para olayına da el atmalı. Yoksa biz daha çok izleriz bu sonuçları. O yüzden Beşiktaş özelinde yorum yapmak istemiyorum.

 

Derbide özellikle ilk yarıda iyi bir Beşiktaş izledik. Sivasspor maçında nasıl bir Beşiktaş bekliyorsunuz?

 

Çok gollü bir maç bekliyorum açıkçası. Sivas çok iyi bir takım. Beşiktaş da iyi oynuyor ve iki takım da çok pozisyon veren, çok pozisyona giren takımlar. Gollü bir maç olur düşüncesindeyim. Sabırsızlıkla bekliyorum maçı.

 

-Genel olarak bakarsak Beşiktaş'ta aksayan bölgeler hangileri?

 

Beşiktaş'ta savunmanın göbeği en öncelikli bölge. Bu savunma göbeği ile Beşiktaş'ın şampiyonluk yarışında Fenerbahçe'yi zorlaması çok zor. Saydığınız zaman savunmada çok fazla isim var ama... Sivok temel taşlardan biri savunma adına lakin başarıya gidilmesi zor.  Kanatlar da farklı bir sorun. Tüm takımlara baktığınızda sol bek sıkıntısı var. Aynı zamanda Beşiktaş'ın Serdar ile de devam etmesi zor. Atiba o bölgeye sigorta olabiliyor ama takviye şart gibi gözüküyor.

 

-Savunmada sorunlar var dediniz. Buna bağlı olarak İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk olayını sormak istiyorum. Çünkü Toraman önemli bir isimdi savunma adına. Sizce affedilmeli mi bu oyuncular?

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta yıldız futbolcular devreye girdi! Beşiktaş'ta yıldız futbolcular devreye girdi!

 

Birebir bu olayı yaşayanlar karar vermeli. Bizim ahkam kesmemiz yanlış. Biz sadece basına yansıyanlar ile konuşabiliriz. Sonuçta İbrahim önemli bir oyuncu. Ama bu ilk değil. Yani genel olarak bakmak lazım. Dediğim gibi bu olayın içindekilerin karar vermesi daha hayırlı olacaktır. Yorum yapmak kolay ama karar vermek zor.