Savulun Sosa Geliyor

Beşiktaşlı yöneticilerin devre arasındaki tahmini tuttu... Kartal, Bursa'da maçı Tangocusu'yla çevirdi.

FUTBOL 24.09.2014 - 11:06 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
İlk devrede takım döküldü. 42'de Biliç, Oğuzhan'ı çıkarıp yerine Sosa'yı aldı. Siyah-beyazlı idareciler, "Sosa şimdi ölüyü diriltir" dediler.
 
Nitekim öyle oldu. Beşiktaş'ın tüm tehlikelerinin hazırlayıcısı olan Arjantinli, Olcay'ın attığı golde de pozisyonu yoktan var etti, 3 puanı getiren asisti yaptı.
 
BEŞİKTAŞ, G.Saray ve Trabzon'un puan kaybettiği haftada zorlu Bursa deplasmanından mucizevi bir 3 puan çıkardı. Bunun mucizevi olmasının nedeni ise siyah-beyazlıların özellikle ilk yarıda sergilediği futbol... 
 
KARTAL mücadelenin ilk yarısında sanki sahada yoktu. Bursa, yaptığı baskı ve temposuyla siyah-beyazlıları adeta sindirdi. Kartal, kalesinde sürekli pozisyonlar gördü, topu kazandığında hücumda organize olamadı, rakip kaleye gidemedi. 
 
KENARDAN takımının durumunu gören teknik direktör Slaven Biliç ise devre arasının gelmesini dahi beklemeden 42. dakikada Oğuzhan'ı oyundan alıp yerine yeni transfer Jose Sosa'yı sahaya sürdü.
BURSA'DA devre 0-0 sona ererken Beşiktaş, rakip keleye tek bir isabetli şut dahi atamamıştı. Ancak siyah-beyazlı takımın idarecileri ikinci yarıdan umutluydu. Sebebi ise Arjantinli Sosa'nın oyuna dahil olmasıydı. Beşiktaşlı idareciler kendi aralarında yaptıkları sohbette "İlk yarıda takım ölü gibiydi. Ama Sosa şimdi ölüyü diriltir. İkinci yarıda bu maçı çeviririz" dediler.
 
YERİNDE HAMLELER 
 
NİTEKİM tahminleri de tuttu. Bursa'nın temposu yavaş yavaş düşerken siyah-beyazlılar da her geçen dakika oyunu dengelemeye, rakip sahada daha çok gözükmeye başladı. 60. dakikadan sonra ise pozisyonlar buldu Beşiktaş. Yakalanan her fırsatta da Sosa'nın payı vardı. Ancak 87. dakikada yoktan var etti pozisyonu Arjantinli yıldız. Taçtan gelen topu aldı, vucüduyla Serdar Aziz'den sakladı ve bir topuk pasıyla Olcay'ı ceza sahasına sokup maçta galibiyeti getiren golün hazırlayıcısı oldu. 
 
ÖTE yandan Beşiktaşlı yöneticileri sevindiren bir diğer gelişme de Biliç'in yaptığı diğer 2 değişiklikti. Takımda mutlaka rotasyon yapılması gerektiğini düşünen yöneticiler, ikinci yarının başında Serdar Kurtuluş'un Necip Uysal’ın yerine girmesi ve golden sonra Atınç Nukan’ın da görev almasından son derece memnun kaldılar.
 
VATAN