Beşiktaşlı oyuncular, Mersin maçından sonra takım otobüsünde galibiyeti kutladı. Siyah-beyazlılar, Şampiyonlar Ligi finali oynayan Sosa ve İngiltere’de çok büyük başarılara imza atan Demba Ba’nın bile mütevazı oyuncular olduğunu vurguladı.

Gözden kaçırmayın

Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor

Gençlerbirliği’nden sonra Mersin’i de mağlup eden Beşiktaş’ta moraller adeta tavan yaptı. Siyah-beyazlı oyuncular kolay, kolay dağılmayacak bir hava yakalarken, Mersin maçından sonra takım otobüsünde şarkılı, türkülü kutlama yapıldığı öğrenildi.

Beşiktaşlı oyuncuların kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda, “Bizler egoları yüksek oyuncular değiliz. Sosa, Atletico Madrid forması altında Şampiyonlar Ligi finali oynadı. Demba Ba, İngiltere’de önemli başarılara imza attı. Onlar bile bu kadar mütevazı olabiliyorlar. Arif Erdem hocamızın dediği gibi, Galatasaray’ın, UEFA Kupası’nı kazandığı sezondaki gibi bir kadroya sahibiz” ifadelerini kullandıkları belirtildi.

Arif Erdem’in tespitlerinin çok yerinde olduğunu kaydeden siyah-beyazlıların, “Beşiktaş’ın 100. yılında da böyle bir hava vardı. Başarının temel taşlarından biri kardeşlik ortamı ve mütevazılıktır. Bu havamızı bozmayalım. Tam bir kolej havası yakaladık. Kimimiz sakat sakat oynayarak fedakârlık gösteriyor kimimiz ise cazip tekliflere rağmen takımda kalmayı seçiyor” diye konuştukları aktarıldı.