Ömer Çelik kaleme aldı.

Beşiktaş, Konyaspor engelini aşarak ligdeki son 7 maçın tamamını kazandı ve Galatasaray derbisi öncesi liderliğini sürdürdü.

Beşiktaş’ın uzun zamandır ihtiyacı olan kötü oynasa bile 3 puanı haneye yazdırma hüviyetini kazanabilmekti. Nitekim büyük takımlar için şampiyonluğun yolu kötü futbol oynayarak da kazanmaktan geçiyor.

Kartallar, son 3 maçta sezon başındaki performansının %30-40 seviyesinde olmasına rağmen kazanmasını bildi.

Bilic, zaman zaman hatalı oyuncu tercihleri nedeniyle eleştirilse de, içeride öğrencilerine büyük bir kazanma motivasyon sağladığını maçları izlerken görebiliyoruz.

Bunun yanında elde geniş bir kadro olmamasına rağmen, üç kulvarda toplam 28 resmi maç 18-20 oyuncuyla oynandı.

Sakatlıklar ve cezalar gibi zaruri durumları da göz önüne alırsak müthiş bir tablodur bu.

Geçen yıldan farklı olarak bir diğer önemli etken ise, bugün liderlikte hemen her oyuncunun az ya da çok çorbada tuzunun olmasıdır.

Demba Ba gibi çok önemli bir golcü gollerini atarken, fırsatını bulunca Cenk de atıyor, Mustafa da.

Olcay’ın formunun düştüğü anlarda Frei devreye girdi. Motta olmayınca İsmail vardı. Tolga yoksa Cenk. Atınç dahi süre bulduğunda beklenmedik biçimde net katkı sağladı.

Aralarındaki arkadaşlık da gözle görülür derecede çok iyi. Hem çok iyi oyuncular hem de Beşiktaş formasına yakışan ve hakkını veren karaktere sahipler.

Gözden kaçırmayın

Güven Yalçın’da beklenen final Güven Yalçın’da beklenen final

Uzun süredir birlikte oynuyorlar, kemik bir kadro oluşturdular. Yaşları itibariyle de uzun bir süre daha birlikte oynayacaklar.

Artık bu ekibin ve camianın hakkı şampiyonluktur ve olmaması için hiçbir neden yoktur.

Renklilerin hakemlerle zirveye tutunduğu şu ligde, Beşiktaş’ın her türlü saha içi haksızlığa rağmen zirveyi bırakmaması ayrıca takdir edilmelidir.

Şimdi Bilic’in haftası gelmiştir, geldiğinden bu yana derbi kazanamayan hocamız, Gs engelini aşarak hem farkı açmalı hem de mevcut inancı iki katına çıkarmalıdır.

Stadımız olmadan şampiyon olarak; 111 yıllık tarihe yeni bir başarı halkası eklemenin tam zamanıdır.

Her birine inanalım, güvenelim ve desteği esirgemeyelim.

Saygılar

 

Ömer Çelik twitter.com/celikomer_