Şampiyonluk Makası

www.kartalbakisi.com yazarı Adnan Dinçer kaleme aldı.

GÜNDEM 22.12.2014 - 00:31 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Çok açık konuşabiliriz artık .Dün gece oyunda direnen ama gücü yetmeyen Akhisar karşısında alınan galibiyetle Beşiktaş programlanmış rotasında en kritik sürece aştı.Yeni yol artık tamamen dişli bir mücadele ile makas değiştirerek tamamen Şampiyonluk yolunda netleşti Kara kartal için..Sakatlıklar,hani bahsetmeyelim desek de önemli bir seyahat ve yorgunluk fazlası mesaiye neden olan sürekli deplasman Beşiktaşa üç yolda da engel olmuyor.

 

Romantizm dönemi artık yerini bir bütün olarak konsantre oldukları hakemin bitiş düdüğüne kotlandı gibi.Haber üretmek isteyenlerin bunu biraz da sarsmak için gösterdikleri fanatik gayretler de kulak ardı edilebiliyor. Hatta daha da hırslandırıyor takımı .Dün gece Akhisar karşısında sakatlıkları net geçmemiş Veli,Demba Ba ,Cenk ,Gökhan töre gibi aslarını Necip ve Mottanın yokluğuna karşın olabildiğince riske ederek kullanmak zorunda kalan Biliç istediği sonuca ulaştı .Karşı atak ve iyi orta alan bilinciyle tehlikeli olma yolunda gördüğümüz Akhisar kaygan zeminde kimseye taviz vermeyen Süleyman Abay'ın iyi yönetimiyle son 15 dakikada farkı bire indirse de üçüncü gol ile teslim alındı.

 


   Oyunda güzel olan gollerin ikisi dikkat çekti .Bilal Kısa'nın enfes vuruşu ile Sosa'nın zeka dolu usta plasesi oyuna güzellik kattı diyebiliriz.

 

Veli ile Atiba ikilisi yine rakip orta alandaki düşünsel ve taktiksel yardımlaşmanın önünde en güçlü engeller olarak takımı rahatlattılar.

 

Oyun bozan bu dikkat Beşiktaşın harika bir futbol oynamasına değil ama direncini gole dönüştürecek güce büyük katkıda bulundu.İki bek Serdar ve İsmail fazla zorlanmadı.Gekas golcülüğünü( iki pozisyonda birisi ofsayt koksa da )sürdüremedi.

 

Ersan ve Franco hatasız sayılabilir .Olcay yine ilk goldeki yaratıcılığını ve ortasının kalitesini patent olarak netleştirirken bitmeyen baskı gücünü de bir kez daha sahada en çok koşan futbolcu olarak kanıtladı .Bu çok önemlidir..Takımda bir ölçüde attığı güzel gole karşın Cenk ve yine çalım ve dripling egosunu yenemeyen Kerim beklenen başarının altında kaldılar .Son dakikalarda oyuna giren Demba Ba iyi bir uygulama ve örnekti .Ayrıca Oğuzhan kesinlikle formasını almak istiyorsa gücüne güç katan bir sertlik ve inatla oynamak zorunda olduğunu hissetmiştir.

 


 Beşiktaş aslında iki büyük Fenerbahçe ve Galatasaray'ın arkasından oynamak gibi bir üç puanlık zorlaması ile liderliğini vermiyorsa taşları yerine ne kadar hesaplı oturtuğunu da göstermiş oluyor . 
Akhisar  orta alanı iyi.Gollerde Oğuzu hatalı bulmak isteyenler vuruşların kalite ve tikniğine de dikkat etmelidirler .Ancak gecenin golü Bilal'in tesadüf olmayan harika şutu idi.Tolganın yapacak fazla bir şeyi yoktu.

 

  Beşiktaş şampiyonluk yolunda ilerliyor .Artık girilen makasta derbi kazanmak gerçeği yatıyor.Bu nedenle her türlü piyasa haberleri ve moral bozucu söylemlere ve yorumlara önem vermeden futbolcular işlerine bakmalıdırlar.

 

Yönetim için en önemli sorun da kısa sürede Transferi gelen futbolcularla acil anlaşarak ahengi bozmadan yola devam etmektir.Komşunun tavuğu komşuya kaz görülür derler.Denenmiş basit oyunlarla gereksiz futbolculara talip olup eldeki aslanlar gibi takım olma gayretini gösteren kendi çocuklarını üzmeden ve işi uzatmadan imzaları attırmalarıdır.Bizden söylemesi..!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@