Şampiyonluk için birlik çağrısı

Beşiktaş Kongre Üyesi, Masis Kuyumcu kaleme aldı.

DERNEKLER 28.03.2015 - 12:11 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Şampiyonluk için birlik çağrısı

1903

Şampiyonluk yolunda iddalı bir durumda bulunan takımımızın, sağduyulu davranışlara herzamankinden daha çok ihtiyacı bulunmaktadır. Her maçın final niteliğinde oynanacağı dokuz maçlık seride bütün maçlarımızı kazanmak için Yönetim ve taraftarımız bir bütün olmalı bütün gücümüz ile destek vermek durumundayız. Küslükler ve geçmişte yaşanan olayları bir yana bırakmak zorundayız. Rakiplerimizin organize bir şekilde oluşturmakta oldukları tahrik edici beyan ve davranışlara kapılmamalı yönetimin ve taraftarımızın sadece takımı destekleyen davranış ve tutum içinde bulunması gerekliliğini hatırlatmak arzusundayız.

Bilerek oluşturulan gergin ortam ile dikkatimizin dağılması planlı bir harekettir . Bu ortam geçmişte de hazırlanıp oynanmış bir oyun olup amacına fazlası ile ulaşmıştır. Galatasaray maçına kadar iyi giden takım biranda dağılmış ve toparlanma süreci oldukça sancılı olmuştur. Aynı durum şimdi Fenerbahçe maçı sonrası yaşatılmak istenmekte, bu oyuna gelmemeliyiz.

Kulubümüzün vermiş olduğu maç sonrası yanıtlar yerinde ve zamanında olup uslubu da ayakta alkışlanır biçimdedir. Ancak bundan sonra karşı tarafa yanıt vermenin zarar vereceği düşüncesindeyiz. Ortamın daha fazla gerilmesi, taraftarı da gerebileceğini ihmal etmemeliyiz. Her ne kadar haklı bir durumda olsak da bundan sonra yapılacak demeçlerin, hareketlerin ve yorumların yarar getirmeyeceği aşikardır. Yönetim ve taraftarın bir bütün olarak hareket etmesi gerekmekte dışarıya karşı tek vücut olduklarını göstermenin önemini vurgulamak istemekteyiz.

Konsantrasyonumuzun tamamının dokuz maça odaklanması, takımımıza desteğimizin en üst seviyede olması hedefin ise şampiyonluk olduğunun bütün spor camiasına duyurulması azmimizi ve kararlığımızın göstergesi olacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine saygı ile duyurulur.

1903 Cemiyeti