"Şampiyonluk Beşiktaş camiasının hakkıdır"

Karadeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temaşa zevki itibarıyla takımın güzel futbol oynadığını belirterek, "Camia uzun süredir şampiyonluk bekliyor. Şampiyonluk Beşiktaş camiasının hakkıdır" dedi.

GÜNDEM 15.02.2016 - 12:16 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Beşiktaş'ın tarih boyunca hep şampiyonluğa oynadığını vurgulayan  Yalçın Karadeniz, "Tabii her sezon olamıyoruz. Gayemiz şampiyon olmaktır. Bu  hedefe ulaşmak için tüm camianın bütünlük içinde çalışması gerekiyor. Şampiyonluk  sadece sahada olmuyor. Teknik heyet de iyi olacak, yönetim de iyi olacak,  tesisler de... Camianın moral motivasyonu yerinde olacak. Yönetim bu  organizasyonları iyi yapmalıdır, yaparsa şampiyonluğu alırız" diye konuştu.
 
Bu sezon teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde futbolcuların iyi  kaynaştığına dikkati çeken Karadeniz, şunları kaydetti:
 
"Bu, teknik heyetin tecrübesinden kaynaklanıyor. Bu sezon nokta  transferler yapıldı. Daha önce bu şekilde olmuyordu. Çok önemli futbolcular  almamıza rağmen nokta transferler olmadığı için başarı elde edemiyorduk. Bu sezon  lazım olan yerlere oyuncu alındı. Bu, başarıyı getirdi ama Beşiktaş için, büyük kulüpler için başarı şampiyon olmaktır. Şampiyon olamadıktan sonra önemi yok."
 
"Köprünün altından çok sular akacaktır"
 
Karadeniz, siyah-beyazlı takımın iki maç eksiği olmasına rağmen  şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösterilmesiyle ilgili yorumlara değinerek,  "Köprünün altından çok sular akacak. Ayağımız yere basmalıdır. Şimdiden  'şampiyonuz' dememek lazım. Avrupa'ya gittik, grup lideriydik ama elendik. Bir de üçüncü olduk. Tünelin ucundaki ışık gözükmüştür. Şampiyon olacakmışız gibi  hareket edelim, olmayacakmışız gibi çalışalım, kenetlenelim. En az 15-16 maçımız  var. Her maç birbirinden daha önemli. Şampiyon olma arzumuz var ve biz de  çalışarak bu hedefi destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.
 
Geçmiş sezonlarda erken havaya girmenin sıkıntısını yaşadıklarını  anımsatan Yalçın Karadeniz, "11 puan öndeyken 'şampiyon olduk' diye sevinirken  beşinci bitirdik. Bu durumları yaşamayalım diye tedbirleri almak yönetimin  görevi" değerlendirmesinde bulundu.
 
"Henüz aday olmadım"
 
Beşiktaş Kulübü'nde mayıs ayında yapılacak seçimde aday olup  olmayacağı sorusunu cevaplayan Karadeniz, şöyle konuştu:
 
"Bu bir teveccühtür. 30 bin üyenin hepsinin kalbinden başkanlık geçer.  Herkesin kalbinden geçirmesi ayrıdır, aday olmak ayrıdır. Henüz aday olmadım.  Söyleyenler, rica edenler var. Kendi açımdan olgunlaşma durumu görmedim.  Adaylığını ilan edenler varken, beni konuşmalarını da yanlış buluyorum, kınıyorum."
 
Kendisinin aday olması halinde açıklamayı zaten yapacağını vurgulayan  Karadeniz, "Kimseden icazet alacak halim yok. Kimse başkan olurken benden icazet  almadı. Ben niye alayım, başkası niye alsın? Camialara dikkat etmek lazım. Birini  alır zirveye koyar, birini de alır yerin dibine sokar. Henüz seçim sürecine  girmedik, hareketlilik mart ayında başlar" şeklinde görüş belirtti.
 
Stadın yapıldığı ve takımın şampiyonluğa gitti dönemde başka adayların  çıkmamasını isteyen düşüncelere de karşı çıkan Karadeniz, sözlerini şöyle  sürdürdü:
 
"Bazıları 'stat yapılıyor, şampiyonluğa gidiyoruz. Aday çıkmasın'  diyor. Bu doğru olay değildir. Beşiktaş camiası, stada da şampiyonluğa da  layıktır. Bunun yönetimle alakası yoktur. Yönetim sahada oynamıyor ama yönetim o  durumu iyi idare etmesi gereken yerde. 'Kimse aday olmasın' dediğin zaman camiayı daraltırız. Ne kadar çok aday çıkarsa daha iyi."
 
Karadeniz, kulüplerin ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığını ve üyelerin  katılımcı anlayışla hareket etmesi gerektiğini dile getirerek, "Denetim  mekanizması gibi eteklerinden çekmek önemli, yol göstermek önemli. Takım tutmak  budur. Üyelere, kimsenin adamı olmadan sadece Beşiktaş'ı düşünerek hareket etmelerini tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.