BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Şenol Güneş, milli takımlardan dönen futbolcuların tamamının katıldığı dünkü antrenman öncesi oyuncularıyla saha ortasında kısa bir toplantı yaptı. Kendilerini zorlu bir periyodun beklediğini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, “Göğüslerinizde tebaası olduğunuz milletinizin bayrağını taşıyan formalarla verdiğiniz mücadeleden gurur duydum. Şimdi ise milli duygularımızı bir kenara bırakıp Beşiktaş arması altındaki mücadelemize devam ediyoruz. Lige dönüyoruz ve şampiyonluğa gidiyoruz. 
 
SEZON başından beri zaten bizim için her maç deplasman, her maç kritikti. Her mücadeleye şampiyonluk yolunda final maçı gibi çıktık. Artık önümüzde 8 final maçı kaldı. Maçlarımızın tamamını kazanmamız halinde hedefimize ulaşacağız. Bunun bilinciyle hareket edip ligin geri kalanında gösterdiğimiz başarılı performansı çok çeyrekte de gösterip şampiyonluk apoletini kazanan takım olmalıyız. 
 
‘DİKKATLİ OLMALIYIZ’
 
ÖNÜMÜZDEKİ ilk final maçını Kasımpaşa’yla oynayacağız. Ligin ilk yarısında puan kaybettiğimiz bir rakiple karşılaşacağız. Bu nedenle çok dikkatli olmamız gerekiyor. Hepimiz çok iyi konsantre olmalı ve şampiyonluğa odaklanmalıyız” ifadelerini kullandı.