‘Şampiyonluğa ambargo koyalım’

Şampiyon hoca, Başkan Fikret Orman’la yaptığı görüşmede, “Dipteyken Beşiktaş’a gelip bu takımla birlikte zirve yapan Gomez’in, opsiyon tarihi gelmeden sözleşme uzatmasını beklerdim” diyerek yıldız futbolcunun geleceğinin belirsizliğini korumasını ele

GÜNDEM 25.05.2016 - 09:15 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
 Süper Lig’de Beşiktaş’ı tam 7 yıl sonra şampiyon yapan teknik direktör Şenol Güneş, Mario Gomez’in takımdaki geleceğinin hâlâ belli olmamasıyla ilgili olarak sert ifadeler kullandı.
Başkan Fikret Orman’la önceki gün takımın transfer gündemiyle ilgili olarak bir toplantı yapan başarılı hoca, Alman futbolcunun Beşiktaş’taki durumuyla ilgili olarak net bir açıklamada bulunmamasının kendisini rahatsız ettiğini belirtti.

Güneş, “Futbol kariyeninin en alt seviyesindeyken Beşiktaş’a gelip bu takımla birlikte zirve yapan Gomez’in, opsiyon tarihi gelmeden sözleşme uzatmasını beklerdim. Öyle bir hava yaratıldı ki sanki bize Almanya Milli Takımı’nın santrforu olarak geldi! Bizimle yaptığı çalışmalar ve buna bağlı olarak yakaladığı yükselişi konuşan yok! Biz, Almanya Milli Takımı’na santrfor hazırladık. Takıma yararlı bir futbolcu. Kalmasını isterim ama bizim kadar Mario’nun da istemesi önemli” sözlerini sarf etti.

‘Şampiyonluğa ambargo koyalım’

63 yaşındaki çalıştırıcı sözlerinin devamında yeni sezonda yollarına tüm kulvarlarda zirve için çıkacaklarını söyleyerek, “Şampiyon olduk diye durmak yok. Tam aksine işimize daha da sarılacağız. Şampiyon olmak elbette çok önemi, anlamlı. Ama daha önemlisi bu durumun sürdürülebilir olması. Avrupa’nın önde gelen liglerinde olduğu gibi lig şampiyonluğuna yıllarca ambargo koymalıyız” ifadelerini kullandı.


FANATİK

Gelişmelerden Haberdar Olun

@