Güntekin Onay kaleme aldı...

 MUHTEŞEM bir stadyum, müthiş bir taraftar ve harika bir takım.. Şampiyonluk maçı öncesinde Osmanlıspor gibi aylardır mağlubiyeti unutmuş bir deplasman ekibi önünde doğal olarak soru işaretleri vardı. İlk 10 dakika temkinli başlayan Beşiktaş, daha sonra üstünlüğü eline aldı ve kurduğu baskı ile sonuca gitti. Özellikle Marcelo’nun ilk golü sonrasında bulduğu moral ile oyun olarak da zirveye çıkan Beşiktaş, Osmanlıspor’u ceza alanına hapsetti ve 2-0’ı yine Brezilyalı stoperi ile buldu. Sosa’nın direkten dönen topu ile 3. gole yaklaşan ‘Şampiyon’ devrenin sonlarına doğru vites düşürdü.

 
İKİNCİ yarıda Quaresma’nın çalımlar ile getirdiği ve Mario Gomez’e bıraktığı topu Alman gol kralı nefis bir birleşik hareketle bitirdi ve siyah-beyazlı takımın gövde gösterisine dönüşen şampiyonluk karşılaşmasını taçlandırdı.
 
ŞAMPİYONLUĞU sonuna kadar hak eden ligin en çok maç kazanan, en çok gol atan, deplasmanda en çok maç kazanan, en çok topa sahip olan takımı Beşiktaş dün de neden bu ligin şampiyonu olduğunu gösteren bir futbol sergiledi. Gol ve asist krallarının da Beşiktaş’tan çıkması bir belgedir.
 
BRAVO BEŞİKTAŞ
SEZONA Rhodolfo-Ersan Gülüm tandemiyle başlayıp, Marcelo-Tosic ile tamamlayan; sezon boyunca Veli Kavlak ve Tolgay gibi 2 değerli oyuncusundan faydalanamayan; Gökhan Töre gibi bir yıldızını 2. yarıda kullanamayan Beşiktaş, tüm bu olumsuzluklara rağmen şampiyonluk ipini göğüsledi. Üstelik evinden uzakta geçirdiği bir sezonda...
 
BU şampiyonluk öyküsünün baş aktörü böyle harika bir takımı inşa eden, geliştiren Şenol Güneş’tir. Gole yönelik, hızlı tempolu ve coşkulu bir oyunla; görsel açıdan da taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan bir futbol oynadı Beşiktaş.. Forma giyen, ter döken her oyuncunun bu şampiyonlukta büyük katkısı var. Ancak Gomez-Atiba-Sosa ve Oğuzhan sezon boyunca istikarlı oyunlarıyla şampiyonluk hikayesinin mimarları oldular. Bu bir takımdaşlık ve inanmışlık öyküsüdür. 
 
BRAVO Beşiktaş, hem futbolun, hem de gönüllerin şampiyonusun. Zor günlerde elini taşın altına sokup Beşiktaş’ı bu noktaya getiren, harika bir stadyum kazandıran başkan Fikret Orman ve arkadaşlarına da yürekten tebrikler...