Burada harika bir takım ve çok değerli bir teknik direktör var. Beşiktaş'ta şampiyon olmadan kariyerimi sonlandırmak istemiyorum

Beşiktaş'ın yeni transferi Ricardo Quaresma, ayağının tozuyla siyah-beyazlı camiayı heyecanlandıran açıklamalarda bulundu. Salı günü Türkiye'ye gelen, önceki akşam da Beşiktaş'ın Avusturya kampına katılan Portekizli yıldız; Beşiktaşlı tüm yetkililere siyah-beyazlı kulübe geri dönmesi için gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ederken, "Dönmek konusunda büyük arzum vardı. Burada harika bir takım ve teknik direktör var" diye konuştu. Q7 şöyle devam etti: 

Yeni bir sayfa açtım 
"Başkanımızla bir görüşme yaptım. Geçmişte olan geçmişte kaldı. Yeni bir sayfa açıyoruz. Kupalar kazanmak için çok büyük isteğim var. Kulüple birlikte ben de yeni bir sayfa açıyorum. Beni en çok üzen şampiyon olamamaktı. Gerçekten harika taraftarımız var. Geri dönmemde bu etkili oldu. Herkesin olduğu gibi benim de beklentilerim çok yüksek. En önemli hedefim kupalar kazanabilmek. İlk günden beri hedefim hayalim bu. Şampiyonluklar elde etmeden kariyerimi sonlandırmak istemiyorum." 

Dubai'de mutsuzdum 
"Dubai'deki dönemde mutlu değildim. Porto'ya dönüş ise mutluluk vericiydi. Bana büyük sevgi gösterildi, burada da öyle. Tamamen bugüne odaklandım. Her şeyimi vereceğim, bunun için hazırım. Tek başına bir şey yapamazsınız. Takım arkadaşlarıma yardımcı olma konusunda çok büyük bir isteğim var." 

7 veya 77 fark etmez 
"Şenol Güneş çok önemli ve değerli bir teknik direktör. Onunla burada çalışmak benim için eşsiz bir deneyim olacak. Burada ondan öğrenmeye devam edeceğim. Herkes bana '7 numarayı giyecek misin?' diye soruyor. 7 numarayı sevdiğimi biliyorsunuz. Ama burada 7 numarayı giyen bir takım arkadaşım var ve ona saygı göstermek lazım. 7 olur, 07 olur, 77 olur sorun değil. Önemli olan beklentilere karşılık vermek." 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Cenk Tosun'a özel sözleşme Beşiktaş'tan Cenk Tosun'a özel sözleşme

Maç seçmedim! 
"İyi bir takım ve genç kadromuz var. Dayanışma duygusu yüksek bir takım. Tanıdığım oyuncular da var. Takımın bir parçası olduğum için mutluyum. Hiçbir zaman maç seçmedim. Her oyuncu, her maçta üzerine koyarak oynamaya çalışır. Futbolda iyi oynadığınız dönemler olur ancak bazen işler istediğiniz gibi gitmez. Her oyuncu kariyerinde inişli çıkışlı grafik sergileyebilir. Ben de her zaman üst düzey oynamaya ve en iyi performans sergilemeye çalıştım." 

Geçen yıl iyiydi
"Beşiktaş'ı burada olmadığım dönemde de yakından takip ettim. Beşiktaş'ın Portekiz'deki bazı maçları canlı yayınlandı. Bence Beşiktaş geçen sezon iyi bir iş çıkardı. Son haftalardaki kayıplardan dolayı şampiyon olamadı. Derbiler özel maçlardır ve her sonuca açıktır. Hedefimiz bütün derbileri kazanmak. Tek başına derbileri kazanmak yetmez. 'Küçük takım' diye tabir edilen ekipler vardır, onlara karşı kazanırsanız derbilerin anlamı olur, şampiyonluğa yürürsünüz."